Jump to content

Помощ при покупка на A6 (4F,C6)


Recommended Posts

Здравейте хора, харесах си много едно А6 3.0 TDI Quattro, но ме притеснява това, че за този вид който има цената ми се струва ниска и си мисля да не да има някакъв проблем, дали с дюзи дали със скоростна и т.н.
бихте ли ми казали как мога да разбера на огледа дали има някакъв проблем колата, понеже за понеделник имам уговорка със собственика
Благодаря ви предварително!
Може да видите обявата тук

Редактирано от Divak_Dimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти прочете ли описанието? Няма една правилно написана дума. Мислиш ли, че такъв човек би си поддържал качествено колата?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, sweep написа:

Цитиране на предходно мнение! 

:zustimm::zustimm::zustimm: Абсолютно съм съгласен с колегата, не е нормално да искаш да продадеш нещо и да не положиш минимални усилия да напишеш едно изречение правилно!!!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не зная колеги, но това според вас трябва ли да се взима под голямо внимание при избора на автомобил от частно лице? Да допуснем, че човека може да не е много голям приятел с мобилната и интернет техника. Като се чухме се извини за това, че колата е мръсна не е измита по време на снимките. От вътре ми изглежда в добро и запазено състояние. Ако един човек не си поддържа колата това би трябвало от интериора и екстериора да личи също? Макар и това пак не е гаранция, но никъде не може да се съди по външния вид, крайното състояние на автомобила, затова се интересувам как е възможно да се разбере състоянието на мотора и скоростната кутия и може ли да се вярва на сто процента на сервизите дори и оторизираните?

Качвам снимки от предната обява пусната няколко дни преди тази на 13 000лв16.jpg.995ece8ab05e3c6dbbc14f1236dbcf4d.11.jpg.ae6862634bba0e21239730659e8c57eb.13.jpg.cc4b33969a65910bd3e23d4e3230110f.17.jpg.fdb763c8c092d87973f91f5f5a918f1a.7.jpg.00c4efa95d6d6ee924d3a9f2c2f01681.j10.jpg.3915cca04394c90f357fc48c69bb0409.15.jpg.440379658beffbe80129e528aadba4b0.8.jpg.19424710b4b12c323c88fb572a6c751e.j9.jpg.28f5b84b0e475e05a42422576a91f6fe.j14.jpg.867d1ac3ef2fc8ffa62c2261fd1cfb3f.1.png.2b503fbbcd4f00d338abf941711e62d6.p2.jpg.e5b4c491a45a8716e1e0485aee275401.j3.jpg.0159125d7dcdb75c6b4ced2af139df10.j4.jpg.cb0970a42105cb1d85cf78e795035b3f.j5.jpg.331b0dae7b6d38e781dbe3e1d10a87b7.j6.jpg.63e228093687e52a33ca2e5917219fb8.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притеснява ме и факта, че колата може би се кара с минимално гориво както е на снимките, което е рисково според мен за ГНП-то ако е било системно това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Не зная колеги, но това според вас трябва ли да се взима под голямо внимание при избора на автомобил от частно лице?"

От човек пишещ

  • Location:Сливен, Българиа

може и да не се вземе, но иначе е хубаво да го имаш предвид и това ;).

Сори за офтопика и не целя да се заяждам просто не можах да го подмина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% неможе да си сигурен в нищо. Единствено можеш да сведеш до по-малък процент елемента на изненадата. 

Огледай автомобила, закарай го в сервиз, карай, тествай. Пазарете се и ако прецениш, че е твоята - купувай.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам и резервен вариант, който ми е много по сигурен по мотор със сменени на скоро дюзи, поддържан и по окачване, но като визия не изглежда така. В смисъл не е S-line пакет, няма всички екстри като печки, bose озвучение , ел. щори и такива, но всъщност съм по склонен на него, някак си ми е по надежден.
Годината е същата и при него 2006, мотора е същия 3.0 TDI Quattro, цената е долу горе същата от познат 13 му иска. Като цяло по-добре да не разчитам много на екстрите при избора, но ми се иска и да го видя този от Враца, защото ако наистина има начин да се разбере автомобила дали е изряден, ще си заслужава а и го дава също отделно с 4 зимни гуми на около 1000 километра.
объркан съм, затова питам дали има смисъл да го гледам даже или да заложа на сигурното, докато не я изтърва понеже е капарирана от друг, но все още може да се преговаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги има смисъл да се погледне още една алтернатива. Нищо не ти струва. Колкото повече варианти имаш - толкова по-аргументирано и добро решение може да вземеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък кола която се кара на ръба на горивото не бих си купил. Караш кола с висока цена ама не можеш да сложиш за 100лв нафта. Това е несериозно. :steinigung:

И как така е капарирана ама може да се преговаря? :stupid: За мен това не е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, ама щом не му е важно да е измита, не му е важно да има нафта, може и смяната на консумативи да не му е важна. Нищо не е 100% сигурно.

Хората вече толкова са се нагледали на обяви с подправени километражи и всякакви опити да се пробута даден боклук, че всеки детайл в една обява може да те откаже от покупката на даден автомобил.

Редактирано от DJANO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не за мръсното не може да се съди, на всички ни се е случвало да са ни мръсни колито особено преди или след дъжд, на снимката се вижда, че земята е мокра и, че колата седи на капки още, по предното стъкло си личи най-много :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да се разчита според вас на сервизите за откриване на всяка по сериозна неизправност по мотор, скоростна и ГНП ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от сервиза :zustimm: Най-добре да я закараш в някой доказал се и където са запознати в детайли с конкретният мотор.

Редактирано от DJANO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но не съм запознат със сервизите във Враца, не съм го посещавал този град, от интернет знам че имат оторизиран WV / audi сервиз, имаше оставен номер, звънях да организирам нещата но никой не ми отговори. Варианта ми е там и да се надявам, че са честни и коректни професионалисти, макар и съмнително във малките градове, колко са такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В големите градове са по-коректни ли /facepalm... Хората са еднакви навсякъде! Не знам как си я мислиш ти, но като цяло няма как да си купиш на "х" години и да знаеш със сигурност кое не й е напред и кое е. Покупката втора употреба е риск и това си е.

Редактирано от petrishki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...