Jump to content

бензина изчезва а карам на газ


аутоюнион

Recommended Posts

колеги слагам 10л.  бензин, карам предимно на газ с изключена помпа / имам допълнително копче за помпата /  след време реших да мина на бензин газта ми свършваше , включих помпата после и копчето от газ на бенз. запали и след километър два няма никой. все пак успях да стигна до газ-станцията . прибрах се и отворих резерв. да видя дали някой маркуч не е спука или излез.  но нямаше бензин. та въпроса ми е къде изчезва бензина, имали възможност  вакума на ДВГ -то  да го изпомпва от резер.   малко е странно  но  факт- изчезва,  луда работа ,някой ако има идея да казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш теч от някъде, провери вакуум регулатора. Въпреки че ти е изключена помпата в системата остава налягане и ако е заминал може да капе бензин в смукателния колектор от него. Особено ако палиш на бензин, при всяко запалване възстановяваш налягането и после покапва по малко. Но все пак загубите не би трябвало да са големи. Същия ефект мисля, че може да се получи ако някоя дюза не затваря добре.

Всъщност с какъв двигател си? Аз отговорих малко на изуст :D. Ако си с АБК, това са местата от които може да има загуби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 двигател  ADA. от както ми се изгуби бензина карам само на газ , но и преди карах и палех повече на газ и може би имам отворена дюза или дюзи защото при изключена помпа да гори и бензин ,  остава вакума от мотора да дърпа бензина по-малко от някъде  и да го изгаря .  тия помпи как спират на налягане или на време.  като запалех на бензин и мина на газ след време когато реша да паля на бенз.  трябва 2-3 пъти да дам контакт/ слушам помпата ,че работи около 2-3сек/ та няколко пъти по 2-3сек  и тогава е качила бенз. и след време няма какво да качи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери канистъра 

 

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на бенз. рейка. има някакъв вакум-клапан ли е кво е, от него излиза маркуч и влиза в въздух. колектор та както каза колегата може би от там да пие бензин .  та се чудя за какъв ...... е тоя вакум там каква е върши и ако го изолирам ще има ли проблем 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е регулатор на налягането в рейката,през него не преминава гориво.Просто вентилацията на резервоара ти праща изпарения или част от горивото към двигателя.Прочети хубаво горната тема и ще разбереш за какво става дума

 

Преди 1 час, аутоюнион написа:

на бенз. рейка. има някакъв вакум-клапан ли е кво е, от него излиза маркуч и влиза в въздух. колектор та както каза колегата може би от там да пие бензин .  та се чудя за какъв ...... е тоя вакум там каква е върши и ако го изолирам ще има ли проблем 

По начина, който пишеш почти нищо не се разбира.Най-добре си подреди изреченията както трябва,като правиш запитване или даваш предположения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, integrale45 написа:

това е регулатор на налягането в рейката,през него не преминава гориво.

Не преминава бензина, ако му е здрава мембраната.

 

Колега, остави мотора да поработи една минута на бензин, гасиш и вадиш тръбичката за вакуума на регулатора. Виж дали не е пълна с бензин. Ако е, то регулатора е за смяна. При всички положения, през регулатора ще ти дърпа бензин докато падне налягането в рейката.

Тези 10 литра бензин за какъв пробег ги изгаря?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега вентилацията на резервоара не са ли тези маркучи където влизат под калника там има електр. клапан от него маркуча влиза в възд. колектор от долу  а този тънкия от клапана  на рейката във възд. колектор отгоре  и мисля ,че този няма нищо общо с с вентилацията на резервоара  а това ,че някой не разбира  си е негов проблем.  а за 10л. около 3 месеца но през това време съм я палил  на бензин и съм минал 10-15км. на бензин , при това положение трябва да гори 100 на 100 , това да не е танк ...... и той не гори толкова . ще заредя бензин и ще проверя какво става с този клапан.  но мисля да сложа прозрачни маркучи на бензина от помпата и обратния да се вижда при изключена  помпа, да ли се движи бензина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви прозрачни маркучи ще сложиш? Там налягането ако не се лъжа е 2.5 бара. Има ли прозрачни маркучи които да издържат? Този разход не ми се вижда голям. Аз ако само паля на бензин ми гълта около 10 лева на месец. Което ми се струва нормално. При теб е дори по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слагай прозрачни,има едно устройство,което като закачиш на маркуча,ще ти покаже колко литра са минали през него,но става само на прозрачните-силиконовите. На черните не пасват щуцерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 22.04.2016 г. at 20:45, Marto_180 написа:

Какви прозрачни маркучи ще сложиш? Там налягането ако не се лъжа е 2.5 бара. Има ли прозрачни маркучи които да издържат? Този разход не ми се вижда голям. Аз ако само паля на бензин ми гълта около 10 лева на месец. Което ми се струва нормално. При теб е дори по-малко.

паля на газ и карам на газ а за 10то литра бензин толкова сложих а и си имаше 4-5л. . а за маркучите  в магазините ги има за бензин слагаш и стягаш с скоби а и това е временно за проба да се вижда има ли движение или не на бензин. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...