Jump to content

Проблем с ABS


kostaIliev

Recommended Posts

Днес ми даде грешка на  ABS и след проверка с тестер показа предно дясно колело и грешка 00302. След като демонтирах кабела и датчика - кабела беше водимо прекъснат. Запоих го и го пробвах за съпротивление - 1.2 кОм. Дотук добре, но грешката и неработещия АБС останаха. Само грешката за предно дясно колело се махна. Какво ли не правих - откачане на акумулатор, триене на грешката - нищо не помага. И този борд мнооого дразни :hilezh:. Поръчал съм нов датчик с кабел - то е ясно , но ме притеснява тази грешка - да не е станала освен проблема с кабела и по-голяма беля . Грешката означава :

 

1 Fault Found 00302 - ABS Solenoid Valve Relay (J106)
35-00 - -"

Това реле къде е и може ли да се е повредило от прекъснатия кабел, или проблема е че кабела не трябва да е запояван.

Ако някой се е сблъсквал с подобрен проблем ще се радвам да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросното реле се намира в командния блок на самия ABS модул. Често определени пинове в буксата "корозират" безпричинно(имало някакъв сервизен бюлетин преди време, че там "вероятно" има електрокорозия) и дават такива грешки.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отварях буксата и няма следа от корозия. При мен е под задната седалка. А и как едновременно станаха и двете грешки. Аз си мисля че е от кабела. Явно и да се запой не може после да дава добър сигнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен имаше подобен проблем с кабела също на предно дясно колело.

Ремонтирахме го уж само за проба - всичко си е ОК вече 4 години...

Тази грешка, обаче (00302), никога не съм я имал.

Така че, вероятно NIKO е прав - имаш си проблем в ABS модула май.

 

Я кажи, от къде и на каква цена си поръчал кабел с датчик ?

Редактирано от SoftMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ами там е модула на ABS . Само 95 и 96 година са така. После са да помпата в двигателния отсек.

Редактирано от kostaIliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто си е на помпето, `95 - та, интересно.....Внимавай с автърмаркет датчиците, понякога дават фирА за седмица, понякога изобщо не ги познава компа, аз бих заложил на моргаджийски датчик, пробваш на място и отнасяш, поне има избор.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да може и така. Вече за 5 минути го сменям :steinigung:.Четох из разни чужбински форуми че тази грешка я дава и при слаб сигнал от кабел каквото и да значи това. На това се надявам , но и нов модул не изключвам да потрябва. А може ли през ваг ком да изключа дисплея на борда . Доста ме дразни.:stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря ти много. Оказа се неправилно от мен поставена букса на АБС помпата. Сега работи с запоения датчик. Китайското менте ще го взема - поръчал съм го и ще е резерва. Скоро ще потрябва сигурно. Имаш едно черпене от мен , а и всички който ми помогнаха в темата. Благодаря ви.Супер сте.

Тази грешка я набива явно когато няма комуникация с помпата.

Редактирано от kostaIliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...