Jump to content

Вентилатора в купето не работи винаги


stefan_mil4ev

Recommended Posts

Колеги, проблемът ми се явява в това, че вентилатора в купето не се включва винаги. Значи, ако пусна климатроника вентилатора не се включва (или се пуска веднъж от 100 опита), а ако пусна обдухване на предното стъкло тръгва (но по нягога пак неще). Какво точно управлява вентилатора за да тръгва когато си иска? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Управлява го климатроника, който не е като да не дефектира често:hilezh: Ако имаш възможност първо пробвай с друг.

Редактирано от venciii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, днес го установих. Управлява го един голям транзистор на радиатор. Оказа се, че има студени спойки по платката. Аз мислех, че има друга платка, която се командва от контролната. За сега работи чудесно! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде мога да видя цялата инсталация на автомобила до вентилаторчето за купето, понеже се зарадвах предварително. Вентилатора отново не се включва. Поне вече всички бутони по климатроника ми работят.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е от тях, няма напрежение на клемите му. Съмнявам се че има някой елемент в платката, който като загрее и захапва или има някакъв датччк, който разрешава пускането на вентилатора. До него видях вакуумни клапани и некви други, ама не знам дали влизат  във веригата му за управвление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Ремонтирах конзолата, един транзистор беше изчаткал, но се наложи и смяна на четките на вентилатора. Ако някой търси, намерих ги само в квазер. Размерът им е 8х8 мм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...