Jump to content

Монтаж на камера за задно виждане


Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Закупих си камера за заден ход за монтаж в един от плафоните за осветяване на задния номер. 

Въпросът ми е - може ли да ми дадете ценни насоки за сваляне на кората на задната врата, за да стигна гнездото на плафона.

Как да прекарам кабела за видеото на камерата и за захранването през снопа на задната врата?

 

Ще съм много благодарен на отзовалите се!

 

Колата е А4 B6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моя съвет е да я закараш в Тояга или Авител, ще ти я направят за около 80 лв. Иначе е много работа - стоях през цялото време в Тояга докато я монтираха - отне около 4 часа на двама механика да прекарат кабел до радиото отпред.

 

Между другото от къде я купи? Имаш ли линк?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и моята е от същото място. Сега искам да си купя още една точно като първата, но се свършиха.

 

Гледах ги как го правят - използват едни дълги стоманени телове за които закачат кабела. По този начин го прекарват през съществуващите кабелни тръби. Все едно имаш игла и конец, само че използват ПВЦ изолирбанд за да захванат кабела за стоманената тел.

 

Как се махат корите точно на твоя модел можеш да намериш в YouTube.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 8/7/2016 at 15:09, CVT написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Здравей колега,

интересуват ме два въпроса:

- като монтира камерата, имаше ли проблем с проверката за изгорели крушки?

- смени ли крушката на другия плафон с LED такава и ако “да“, с каква крушка?

Предварително благодаря за отговора!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да смених и другата крушка с ЛЕД. На моята кола модула не поддържа индикация за изгорели крушки, но понякога мисли че са изгорели и ги изгася. Просто отидох до магазин където имат различни ЛЕД крушки и ти дават да ги пробваш преди да ги купиш. Опитах около 3 различни вида докато намеря такива които работят. Това съм описал подробно в два следните 2 поста:

И по-надолу:

 

Има и един друг проблем със формата на лъча и разлика в цветовете между ЛЕД крушката на камерата и на обикновената ЛЕД крушка, който съм описал в тази тема:

Реших го след като без да искам си изгорих камерата и ми се наложи да си купя нова. Сложих изгорялата камера на другия плафон, така че сега светенето е симетрично и еднкаво на цвят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имам 1 въпрос. Има ли смисъл изобщо да се ходи до оторизираните сервизи т.е Porsche, за да се инсталира оригинален парктроник на коли, които са с нисък пакет или тази камера + кадърни хора е достатъчно?(Става дума за а4 б8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не лошо да имаш и двете, но ако трябва да избираш между тях, то аз бих сложил камера за задно вместо парктроник. (Или пък камера сега, парктроник по-нататък.)

 

Също не бих го направил в официален сервиз на Ауди.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.08.2016 г. at 7:23, CVT написа:

Да смених и другата крушка с ЛЕД. На моята кола модула не поддържа индикация за изгорели крушки, но понякога мисли че са изгорели и ги изгася. Просто отидох до магазин където имат различни ЛЕД крушки и ти дават да ги пробваш преди да ги купиш. Опитах около 3 различни вида докато намеря такива които работят. Това съм описал подробно в два следните 2 поста:

И по-надолу:

 

Има и един друг проблем със формата на лъча и разлика в цветовете между ЛЕД крушката на камерата и на обикновената ЛЕД крушка, който съм описал в тази тема:

Реших го след като без да искам си изгорих камерата и ми се наложи да си купя нова. Сложих изгорялата камера на другия плафон, така че сега светенето е симетрично и еднкаво на цвят.

 

 

Благодаря за линковете. А можеш ли да ми кажеш какъв тип/модел е  LED крушката, която не "дразни" компа, а също да ме насочиш към магазина, от който мога да я закупя ? Моля и да ме ориентираш за цената.

Поздрави!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЛЕД крушките бяха от порядъка на 10 - 12 лв, за две. Китайски са, нямат марка и изглеждат така:

 

ЛЕД.png

 

Магазина от който ги купих е този (На бул. Черни Връх, малко по Околоврустното): цък!

Отворен е 24ч/7д, така че можеш да идеш по всяко време.

 

Това че работят при мене (Б7) не значи че ще работят и при тебе, но в този магазин ти дават да пробваш различни на място, така че си носи отверка за да можеш да развъртиш плафона си.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много на колегата CVT за горните постове!

Доверих се на Авител и вече имам монтирана камера. Смених и крушката и на другия плафон с LCD такава /все още не съм видял как изглежда светенето на тъмно/.  

Качвам и малко снимков материал.

20160820_192858.jpg

20160820_140022.jpg

Редактирано от i_p_i
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, подобна камера може ли да се сложи на А6 4F (2008г.)? И ако да, къде ще се вижда на навигацията ли или отделно, както е на снимките по-горе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колегата е имал радио с екран едва ли е щял да сложи това телевидение на джама.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Някой дали би подсказал за аналог на това ?

Крафтера ми е оборудван с дясна и задна камери от тази марка, като в дясната незнайно как е влязла вода и не работи, а при паркиране вечер е много полезна в тъмното, особено ,когато искаш да се приближиш максимално до бордюра. 

https://werksverkauf.dometic.de/produkt/cam030-waeco-perfectview-cam-30-2/

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да я заместиш със всякаква PAL камера (аналогов видеосигнал) на 12V захранване. Гледай обаче да е PAL, че доста от камерите предназначени за коли са NTSC. Тази от линка има и инфрачервено осветяване - не знам дали изобщо е нужно. Поначало повечето камери работят много добре и без него.

 

Виж тази, мисля че е доста близка: цък!

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за A6/4F ако се поставя допълнителна камера за заден ход, която ще се визуализира с парктроника на MMI дисплея, камерата трябва да е NTSC.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, VBI написа:

Специално за A6/4F ако се поставя допълнителна камера за заден ход, която ще се визуализира с парктроника на MMI дисплея, камерата трябва да е NTSC.

Здравей колега

Колата е Audi A 6 4F 2005 г.

Може ли малко информация за камерата на заден ход.

В момента имам парктроник с 8 сензора и визуализация.

Модула ми пот държа 8 сензора,визуализация и камера.

Какво трябва за да си включа и камера ?

Благодаря.

Редактирано от Dimitar P.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти камера и кодиране на модула за парктроника за да заработи визуализацията и също Head Unit-a да има FBAS интерфейс, и поне да си с MMI 2G (ако имаш заводски ТВ тунер значи имаш всичко необходимо). В случай, че ги нямаш може да ползваш външен екран за целта, в който да включиш камерата директно. Примерно на А4-ката ми си купих огледало с вграден монитор, което монтирах върху оригиналното огледало и се получи отлично. Иначе ако ги имаш нещата по-горе, вариантите за монтаж на камера са два:

1. Оригинална камера заедно с рамката с плафоните за осветление на задния номер - тогава включваш камерата директно в модула на парктроника, кодираш и си готов.

2. Афтърмаркет камера за А6 (моята е такава), която се слага на мястото на левия плафон за осветление на номера. Самата камера може да се свърже с коаксиалния кабел за ТВ тунера (ако имаш такъв) или директно в Head Unit-a във FBAS порта (което е едно и също - просто ТВ тунера е отзад и по-лесно се свързва камерата). Този тип камери имат вградено LED осветление за номера. Също така трябва да захраниш камерата към крушката за задния ход през диод и кондензатор или директно на захранване от "контакт" (можеш да ползваш захранването на модула на парктроника). В единия случай камерата ще работи само като се движиш назад, а в другия случай ще работи непрекъснато след като запалиш двигателя. Има си отделна тема в 4Ф раздела мисля беше, където всичко е описано.

 

Ако ще ползваш камерата да излиза на дисплея на MMI, то трябва да е по стандарта NTSC. Аз това не го знаех, когато си монтирах камерата на А6-цата и се наложи да сложа допълнително PAL to NTSC конвертор между камерата Head Unit-a.

 

Ако камерата ще се свързва към външен екран (в огледалото примерно) камерата може да е PAL.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, CVT написа:

Можеш да я заместиш със всякаква PAL камера (аналогов видеосигнал) на 12V захранване. 

 

Виж тази, мисля че е доста близка: цък!

 

 Много полезно инфо, което почти гаранция щях да пропусна...Мда, тази от линка е доста подобна. Ще я поръчам да я пробвам. Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm:

 

Провери обаче още веднъж че твоята е действително същата като тази от линка който ти даде, че както колегите по-горе споменаха и на мен ми се вижда малко странно че е PAL, а не NTSC.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега погледнах другата за заден ход и тя е PAL, така че няма грешка .🙂

Единствено, сега се зачетох, че камерите са цветни, дори задната е със звук, а на дисплея излиза черно-бяло изображение...Сигурно той не е цветен или е нещо от настройките...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така са я вързали майсторите. Най-вероятно колата ти е със RGB входове и те просто са вързали трите видео-входа в едно, което дава черно-бяло изображение, вместо да слагат допълнителен PAL -> RGB конвертор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...