Jump to content

Покупка на Ауди


Recommended Posts

Добър вечер!Продадох старата си колица и сега съм се насочил към А6,по възможност бензин.Главно искам да попитам към кой мотор да се насоча 2,4 , 2.8 или 3.0 бензин.Първият е с ръчна скоростна кутия другите 2 са автомати.И трите са 2000 година.Благодаря Ви предварително :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е ръчна кутия на предно, по-добър избор от 1.8Т няма. Може и 1.9 ПД....ако намериш:).

2.4 има всички недостатъци на 6 цилиндровите мотори, без да има реална полза. Единствена причина за покупка на този мотор е ако автомобилът е много запазен като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега ! Наскоро си закупих Ауди А6 2000г 1.8 Турбо 180к.с (заводски) и съм страшно доволен от към вървеж/разход/поддръжка. Ти засега щвно си се насочил към V6 моторите бензин.
Косурът освен разхода им е, че :  Текат гарнитурите на капаците на клапаните ! С кадърен майстор, динамометричен ключ, нови гарнитури и малко силикон се приключва драмата. 
Ако не са сменяни, ще се счупят при докосван
е и гофрираните тръби на картерната вентилация, на двете глави и блока, около 30-40лв цялата система от ebay. 
2.4(165 коня) и 2.8(193 коня) се монтират до 2002, след фейслифта, 2.4 става 170 коня, а 2.8 става 3.0, с променливо газоразпределение.
Изключително лесно се газифицират всички от изброените, вървят много приятно и безшумно на всички обороти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих се спрял на 2.8 или 1.8Т . 

Стояне, 2.8 е супер хармоничен мотор и само заради това си заслужава, газифицира се лесно за разлика от новите чикии и е супер безпроблемен мотор. Автомат Софийско харчи около 17 газ.Има торк по цялата скара на оборотомера почти а не само от 2 до 4500 като на 1.8Т.

 

ПП. Ще си мечтаем за тези мотори след време, с тия нови екологични шитни и евтинджоси дет ни се предлагат.

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако аз избирах и аз щях да взема 1.8Т макар и да идва леко слабоват в ниските, усеща се миксера под предния капак. 2.8Т е по-добрия вариант от изброените, но пък и трите са V6 та да ти се придрайфа...

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...