Jump to content

Смяна съединител ?


alex29

Recommended Posts

Здравейте имам следната дилема ,карам колата вече година и половина с едно леко  претрисане ,при потегляне без газ или с малко газ , педала стана малко по твърд ,и като превключвам от първа на втора става малко по трудно , решил съм да сменя съединителя но доста хора ми казват да карам и когато вземе да преплъзва тогава да го сменям ,иначе колата си върви нормално ,питането ми е дали да чакам още или да се набутам  звучи тъпо но не мога да взема решени утре имам уговорка да го сменявам ,и не знам какво да правя ,ако го сменя трябва да я карам още поне година ,ами писна вече . Хем боли хем сърби това е тъпа работа  , съжалявам  ако съм ви отегчил ! Чух също че при смяната трябва някакъв специален инструмент ,и не може да се смени без тази джаджа  .

Редактирано от alex29
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да и само в Инглощат го имат:hilezh: Съединитела е нещо което няма да ти се налага да сменяваш никога повече и не виждам причина да го отлагаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8/24/2016 at 19:26, Passi написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Между другото това за инструмента ми го каза доста добър механик ,струвало му е 1500лв .и аз останах учуден !

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва някой алчен механик ще ти го е казал само, за да те изръси 200-300лв. за труд.Аз повече от 100лв. не давам, като в цената включвам и смяна на семеринг колянов вал.

Я го питай тоя гуру на съединителите, Ше сменя ли семеринга, или като протече, пак ще ти вземе 200лв. за смяната му?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес поръчах пълен комплект демфер и съединител ,и там пише същото че ти необходим специален инструмент за смяната ,вие се смеете но утре ще видим за какво иде реч !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимай моля те тоя инструмент за да го видим и ние, че ми стана любопитно.

Иначе ако питаш Ауди, всичко се сменя с оригинален инструмент, закупен от тях на цена х5 от нормалната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е че този майстор при който го сменявам го няма ,изобщо някой сменявал ли е пълен комплект демфер и съединител ,дайте инфо за 3.0тди да не се окаже че само аз съм го сменявал в целия форум b8 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз също сменях съединител и въпросния инструмент е някакъв вид преса, която служи за плътно притискане на притискателния диск към феродовия за да се монтира правилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...