Jump to content

Обслужване на Audi 2.7 tdi quattro automatic


Angel Sevriev

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Извинявам се ако вече има подобна създадена тема (която всъщност намерих,но е от 2010 г, ) ,но съм се спрял на този модел автомобил с тези екстри и този двигател (Audi 2.7 tdi quattro automatic 180 коня). Бих Ви помолил да ми споделите настоящите цени за обслужването на този автомобил. Интересува ме също как стои въпроса с дюзите и турбото ,също така и как се държи скоростната кутия и нужно ли и е обслужване и какво струва.
Ще Ви бъда много благодарен за информацията защото съм се насочил към този автомобил но искам да знам с какво се захващам .

Хубав ден на всички !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към 1600 лева пълно обслужване,оттам нататък още разходи,ако не можеш да се справиш,търси друг автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията ,но ако може някои малко по - подробно да ми опише за какво става на въпрос ще съм много благодарен ,а също така това обслужване за което си писал колега , за сервиз на AUDI ли става въпрос ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата от 2010 още ще е актуална - колите така или иначе са от преди това. За дюзите гледаш дали не пуши и също така компютърна диагностика - такава кола не се купува преди да се препипа с компютър. За турбото също + четене на живи данни (кадърен майстор това всичко ще го знае - във форума доста имена на читави има). Не, че джамбазите не могат всичко да скрият, де. После стандартно като всяка кола - всички масла, филтри, ролки и ремъчета и други дреболии, които така или иначе ще пипнеш - водни помпи, ала-бала. И скоростната кутия задължително смяна на масло, филтър, гарнитура. Няма начин да не излезе и някоя друга биелетка, евентуално спирачни дискове и задължително накладки. Колегата това, дето го казва е цена при нормален майстор, порше ще вземат повече. Поне по мои спомени излезе към 2000 при моя човек - като бяха предимно части и консумативи, а и нямаше нищо сериозно. После си мисли и за нови гуми добра цена + до 1 година все ще излезе някой скрит дефект, та не оставяй без заделени кинти.

 

И съвет - гледай дали има катализатор колата + ДПФ. Ще го познаеш най-малкото по миризмата от ауспуха. Без него си мирише на чавдарка - иначе е една долнопробна сладникава миризма, ама не на сажди. В крайна сметка може и да си ги свалиш след това, но защо да те цакат с топла бира...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За обслужване / грубо/ си приготви 2 000 /ДВЕ ХИЛЯДИ/ лева....И си остави горница, ако ти изникне нещо...томва е...колите не са евтини, скъпи са за поддържане, но са удобни и приятни...на дълъг път го оценяваш...

Масло, филтри, / 450-480 лева с оригинални консумативи /...пистов ремък, комплект 6 броя свещи, водна помпа, нов антифриз, евентуално накладки, масло на скоростите....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

здравеите какво може да ми кажете за ауди а6 2.7 тди 163кс 2006 г комби дали са добри и като подръжка-обслужване колко излиза горе долу ръчна кутия е 

Редактирано от kris a4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...