Jump to content

Вода в краката на шофьора


skyclad

Recommended Posts

Научих за повсеместния проблем на C5-иците (и гениалното разположение на комфорт модула), когато при един порой във Варна през Август ми изчезна централното, плафоните и т.н. Беше влязла една кофа вода сигурно в мокета на шофьора и отзад. От страната на пасажера и зад него е сухо.

Водата влиза някъде над педалите и ми капе върху краката.

Такаа, изчистих двата дренажа, махнах им и тапите, но пак тече. 

 

Някакви идеи откъде влиза водата, защото със сигурност не е заради дренажите вече?

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под двата края на предното стъкло мисля,че имаше канали за оттичане ако не се лъжа.Иначе на предната ми ц5 се бяха запушили дренажите от акумулатора,водата беше почти на височината на акумулатора,но вода не ми е влизала в купето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам шибедах, но тогава не трябва ли да е влажен тавана или теча да тръгва от вратата?

На мен ми тече върху краката някъде над педалите.

Така или иначе ще пробвам това.

 

 

Другото, към което се насочвам е това. Симптомите при наводняването бяха същите - много вода шурна върху краката на седящия зад шофьора.

 

Unclogging the AC evaporator drains

http://www.audipages.com/Tech_Articles/heatac/exaporatordrains.html

 

EDIT: Това с ECU-то също изглежда възможно. Маншона достъпен ли е без вадене на кутията на ECU-то?

 

EDIT 2: Снимка на двата дренажа, може да е полезно на някой след мен

 

48385d1437238780t-water-leak-driver-side

Редактирано от skyclad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при пороен дъжд:

от въздушния филтър 

от разместена пластмаса на предното стъкло се промушва и ако колата е под наклон стига доволно и до задната седалка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Има ли какво да се направи за въздушния филтър иначе при мен пласмасата на предното стъкло си е 'заминала' и явно трябва да я сменя да се оправят нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ укрепих задоволително пластмасата на филтъра, а тази на стъклото залепих със силикон...като тръгне да се отлепва дозалепвам ...три години нямам проблем, но ако трябва да вадя акумулатора ...не ми се мисли 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...