Jump to content

Повишен разход Б6


smilner

Recommended Posts

Здравейте 
Карам Б6 Авант и както си ми даваше комбиниран разход 6.4 - 6.8 (в това число и на климатик) последните две засичания ми показа 7.4 и 7.7 като нищо не се е променило в карането. Тези засичания са след като ме удариха отпред в ляво- смених някоя друга ламарина и кулера понеже беше спукан. Излезна ми из нета, че разхода може да се повиши при смяна на масло и наливане на повече от необходимото (което се случи при мен). Така я карах 10тина километра докато видя че е налято доста повече-2 литра. В момента я карам малко под максимума, а преди "смяната" беше на средата. Това може ли да е причината изобщо и какво може да е? Някой с подобен проблем?
Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери да не се е получило някакво паразитно триене след удара. Трябва да се вдигне колата и да се види дали двете предни колела се въртят еднакво лесно на свободна.

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв двигател е колата? Може от ниските температури да е вдигнала разхода, сутрин докато загрее. Ако някой датчик е почнал да дефектира, когато му е студено, ще отчита грешно и ще нагнетява повече гориво, с цел по бързо загряване на колата и достигане на работна температура,а от там може да ти идва и високия разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получи това с високия разход, като се прецака датчик за антифриза. Все едно караш постоянно колата студена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от някой датчик, оборотите ти на празен ход трябва да са завишени.

Още погледни това което ти казва колегата CVT.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...