Jump to content

2.0 ТДИ БКД Безкрайни проблеми


MMehmedov

Recommended Posts

Значи колата я купих преди около 3 месеца единственият ми проблем беше топлият старт . След като я обслужих се почнаха проблемите , след дълъг престой , примерно 12 часа колата пали от  четвърт оборот обаче със ужасен синкав пушек , и все етно рабори на 3 цилиндъра след 20, 30 секунди пушека изчезша мотора се успокойаша докато не стигне 70 градуса изведнъж почва да се чува едно леко боботене от аспуха и пак почва да пуши , веднъж ми изчезнаха  спирачките , както си карах педала потъна , не знам дали двата  проблема са свързани но , да споделя и отпред в дясно се чува едно съскане се едно ми изпуска гумата , ако някой се е срещал със подобни проблеми и може да изкаже нещо по въпроса нека пише благодаря предварително :) Също така сменена е гарниатурата шлайфана е главата , и е със нови о пръстени и  регулирани дузи :) 

Редактирано от MMehmedov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пушека може ли да има връзка със тандем помпата ? 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А знаете ли какви са признаците на ниска компресия , вече от това се съмнявам ?, Или износена турбина ?

Редактирано от MMehmedov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какво имаш в предвид за лошите ниски обороти ? 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Idle е работа на двигателя на място (idle engine speed). 

 

Тандем помпата е горивна и вакуум помпа. Вакуум помпата се маже с масло. При fail в тандем помпата (уплътнения/ о пръстени) може да се омеша гориво с масло, което отива директрно в горивните пътища и съответно в горивната камера и в резултат отзад идва и синия пушек.

 

VW manual: 

 

"The tandem pump must be checked for internal leaks between fuel side and oil side after reinstalling a used tandem pump, for example after renewing or repairing a cylinder head and/or when installing a “short” engine. When leaking it is possible for the fuel to mix with the oil, which may cause the engine to fail."

Редактирано от baha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...