Jump to content

Термостат А6


Ivan2256

Recommended Posts

Не ,не трябва,сложи морска сол на богато но не прекалявай,меглио и почвай да имитираш барман който бърка коктейли. Запуши всички отвори, стисни маркучите в пластмасови клещи за да не тече и ли запиши с тапи.

Успех.

И бъди търпелив,след почистването е добре да имаш водоструйка или пароструйка,внимавай да не откъртиш някой щуцер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 106
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На 4.12.2021 г. at 18:25, zdrash написа:

@borisovich новите клапани от къде ги взе, че по форумите гледам има проблеми със китайчетата. Почисти си твоите и пробвай с тях, ако не си ги изхвърлил. Някакви грешки записва ли ?

Днес и правих диагностика. Излизат две грешки, едната е за датчик за качеството на въздуха, другата е за циркулационна помпа.

Първата която при мръсен въздух трябва автоматично да включи да върти въздуха само в купето не ме притеснява, дори мога и без нея.

При втората грешка, самата помпа и клапани са Bosch ма две години. При подаване на захранване от външен източник помпата работи, други две помпи втора ръка останали в гаража на майстора, също работят. При вързване към захранващата букса на колата и трите отказват. При включване на външен консуматор - крушка 12V захранван от буксата, ток има, крушката свети постоянно. 

Майстора се съмнява, че е някой модул, който по неясна причина отказва да захранва помпи.  Ще се заеме по-сериозно с нея в сряда. Ако открие проблема и според цената е приемлива за мен, ще го решава запазвайки оригиналният начин на работа на тази система. В случай, че цената не ме устройва, може да пусне независим кабел който да захранва помпата винаги когато колата е на контакт.

Ще споделя как вървят нещата когато имам повече информация.

IMG_20211206_104804.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже  съм минал по тоя път, разбирам че трябва да е сложно,моля направете го. 

Ако бяхте сменили съда всичко щеше да е приключило.

Да разтягам лакардии за грешни прегради в съда виждам че няма смисъл .

Нека страданието започне сега.

Диагностиката не винаги е панацея.

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С такава диагностика си напрайх основен ремонт на мотора, смених окачване (кокАли, амортсьори и биЙалетки), напрайх си чиптунинг на жаПката, сложих си трАба вместо каталезатор и си изпрах салона. Кожения. И се сАбудих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам против да сменя съда, заедно с капачката ще ми е под 100 лв. Споделих твоята теза с майстора, той каза абсурд, нищо му няма на казанчето и изглежда редовно. Разбира се това зависи изцяло от мен, ако му кажа да го смени, няма да откаже. Търся логическа връзка между съда и това модула да даде или не даде команда за включване на циркулационната помпа. 

Формата на казанчето и евентуално някакви прегради вътре с какво могат да нарушат потока така, че електрониката да се бърка?! Изглеждаше едно към едно със старото.

IMG_20211205_102321.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакви тези нямам,само опит.

На капачката и няма нищо.Единствено казана с  ОЕ номера според рамата смени .

По спомен са 4 или 5 модела.

 

Направило ми е впечатление ,че когато има ирония или друго в коментарите,бг форумите скачат до небето,не се помагало и тн.

Сега се предлага решение на стойност под една десета от стойността на извършените ремонти и било абсурд.

Остава твоя майстор да е участвал в разработването и изпитанията на тоя казан. После с универсална диагностика Делфи .....не че не върши работа ама е толкова далече от vcds  , превода на български е точно толкова ефективен колкото телефон с бг меню.

Грешката не коментира работата на помпата а функционалността и.

 

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...