Jump to content

Сервизен режим чистачки


kup0nq

Recommended Posts

Колеги, забелязах, че не ми работи сервизният режим на чистачките... Паля, гася и веднага бутам лостчето надолу, но чистачките не помръдват. Същата процедура съм я правил многократно без проблеми... Последно беше лятото. Някакви идеи? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, правех си я точно, както е описано в книжката на колата, мисля на 75 страница и си заставаха в средно положение, готови за повдигане.

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, venomcorp написа:

.....виж си също как е акумулатора.

Той пък какво общо има с командата "сервизен режим на чистачките"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази команда е цифрова. Щом колата може да пали, значи компютърът на чистачките може да изпълни цифровата команда пусната към него по LIN шината.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи да я ресетна? И как така да се пробират надолу под капака? Ако съм на пуснати чистачки и изгася - то те да се приберат сами, а не да зависнат на средата на стъклото ли?

 

И да отбележа - лостчето работи в движение - при натискане надолу прави еднократно движение на чистачките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно вчера четох тази тема и пробвах на моята - дадох контакт,върнах и бутнах лостчето за чистачките веднъж надолу и те си застанаха в този режим за смяна.След това като запалих колата останаха в това положение докато отново не бутнах лостчето надолу и те плаааааавно си се прибраха под капака.

А колегата те пита дали ти се прибират хубаво под капака като газиш,защото това се води нещо като режим "паркинг" на чистачките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами трябва да го видя как е, не ми е правило впечатление, че може да се приберат в покой в различни положения. Може би на моменти след изгасяне на двигателя се чува и вижда едно примърдване на самите чистачки, което не го прави всеки път.

 

А иначе ти не си запалил двигателя, а само си дал на контакт, след което връщаш ключа и след натискане на лоста влизаш в сервизен режим ли? При мен, като направя това, чистачките си правят 1 пълно движение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това правя без да паля.

За помръдването щом си го забелязал значи работи.

Не е всеки път взависимост от чистачките как са застанали при последното им пускане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Още нямам развитие по проблема и сервизният ми режим не работи. Няма записани грешки по колата. Ако някой случайно има идеи, ще съм супер благодарен да ги сподели. В английския форум за ауди-спорт, също не са срещали подобен проблем, което наистина ме озадачава....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това , че няма записани грешки не значи че няма проблем. Аз като си избирах А3-ката попаднах на бройка , на която не и светиха задните габарите и на таблото нищо не индикараше за проблем.както и нямаше набити грешки. Така че смятай какви магии се правят с компютърчетата на тези колички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влез в кодировката на чистачгите и виж дали е активиран сервизния режим. Другото което се сещам е да е забранен по CAN в Central electric, но при тези години може да стане единствено при закачане на фейслифтово табло със забранена тази опция (последното го научих от личен опит).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, поразрових се малко в Central Electric и направих следното:

 

1. Включих си опцията за Rear Tear Wiping - сработи за задната чистачка

 

2. От падащото поле отидох на Wischer и в byte 1 сложих отметка на Tear Wiping active - обаче това не сработи за предните чистачки. Какво трябва да отбележа в другата отметка за Alternating parking position (app/aps) active и евентуално в другата в byte 2 - при Automatic parking (after ignition OFF) active ? Утре ще седна да видя как е в другата кола - там работи сервизния режим + Tear Wiping-a и ще препиша от нея, че сега нямаше как да прибягам в дъжда до нея... 

20170919_203252.jpg

20170919_203500.jpg

Редактирано от kup0nq
добавяне на снимки
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, venomcorp написа:

Добре. Няма ли output test на модула? 

Не, няма.

Преди 2 часа, venomcorp написа:

 Влез и в показателите му да видиш дали стойностите му са наред.

Компютъра на чистачките няма живи данни. Плюс това, командата за сервизен режим се поддава от Central electric модулът посредсвом цифрова команда по Lin връзка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ли се вярва процлемът да е в моторчето. И при мен изчезна сервизния режим, след като се заиграх с друго табло на мойта кола. Но не ми е преритет да го търся при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кодингът ми е ОК, но от 1-2 опита отново не ми сработва вкарането в сервизната позиция.

 

Към момента го зарязвам тоя проблем, ще знам просто да не ходя повече в мотоексперт дружба, понеже ми се струва прекалено голямо съвпадение, след смяната на чистачки при тях, да ми се скапе точно сервизният режим на чистачките...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...