Jump to content

А4Б6 късите светлини не светят


tigara_

Recommended Posts

Здравейте колеги!Търсих доста по тази тема, но или съм я пропуснал или никой не е имал подобен проблем Накратко вчера тръгнах от вкъщи и след 100 метра забелязах че нямам къси светлини.Дългите светят габаритите и мигачите също ги има, отзад всичко свети.Единствено късите се губят.А също така забелязах и че зумерът не пищи когато колата е с отворена врата и са включени фаровете.Дайте идея от къде да тръгна и къде да търся проблема.Бушони 20-21 са здрави а шанса според мен да ми изгорят и двете крушки едновременно е нулев.По таблото грешки не изписва,всичко е нормално.Нека по компетентните да кажат какво мислят

Редактирано от tigara_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За самите светлини не мога да кажа, но често срещан проблем при тия автомобили е "изгорял" зумер, който се намира в таблото на скоростомера. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'По таблото грешки не изписва,всичко е нормално ' ,не всички б6-ци имат тази опция,това зависи дали имаш ресет бутон на лостчето на чистачките и дали централ електрик е high line,щом си със бушони значи не е ,провери дали има захранване на буксата на фара и по точно на кабелите за късите,ако има проблема е прекъснати или прегоряли клеми на буксата на крушката вътре в фара,ако няма и както казваш че е изчезнал зумера наи -вероятно проблема е в ключа за фаровете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което установих е че не е от ключа със сигурност.Един приятел имаше чисто нов и ми го даде за тест,но уви пак няма къси.Буксата на фара не успяхме да свалим,защото стана много студено.Та да питам има ли вариант да е от някое реле,имали изобщо такова и ако има кой номер е и къде се намира това нещо?Забелязах някакви релета зад самия ключ,но нека по запознатите да споделят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма релета централ електрик ги управлява,но не съм сигурен дали подава "+" или "-",има едно реле прикачено към модула но и аз незнам за какво е точно някакъв контакт х,а зумера не ти работи защото модула не е разбрал че са ти вкл фаровете,щом не са светнали значи са изкл за него,ако имаш възможност направи една диагностика на модула,ще те насочи със сигурност куде да търсиш проблема ако ли не това са схемите на ключа ,модула и единият фар,ако нещо не ти е ясно ще ти пратя още една снимка

DSC00108.jpg

DSC00109.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да не се управляват от централ електрик - зависи с какъв модул е колата. Просто трябва да се свалят фаровете и да се провери на буксата на фара дали идват 12V . Буксата е 10 пинова и при включени фарове трябва да има (+) на 5-ти пин -  минусите са на 10-ти пин и 8-ми пин.

 

pinouts_a4b6_s5b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, vladimir7979 написа:

,а зумера не ти работи защото модула не е разбрал че са ти вкл фаровете,щом не са светнали значи са изкл за него

Колегата казва, че не му светят късите светлини, а всички други светят, но зумерът не работел!
Зумерът колега работи за всички светлини, а не само на късите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е зумерът е за всички светлини,но по логично е  повредата на едно да доведе до некоректна работа на друго нещо,модула крушките и зумера са взаимосвързани и силно зависими един спрямо друг,аз незнам цялата хронология на двата проблема,това са мои предположения по логика,от там нататък колегата с проблемите си решава ,замерва,прави проби-грешки и т.н. ,аз не знам кое е дефектирало в неговият случаи,само му давам съвет за търсене на проблема

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бушоните може да са заминали. Аз като слагах ксенона на десния фар бях осъсил и слагах дори и обикновенна крушка и пак не стана. Бушоните са отделни за ляв и десен фар. За десния беше от малките 18 - по спомен е 10 ампера. Виж ги и тях. Започни първо от тях. Поне аз така бих направил. Успех с намирането на проблема.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зумера при включване на габарити пак трябва да работи :) При Б6 най често Зумера не работи заради микроключето в бравата.А отчита ли че вратата е отворена колега ? А като за начало виж дали имаш напрежение на буксата за късите светлини и дали кабелите във самия фар са здрави че нагарят но и на двата фара едновременно да са се прецака ли малко ме съмнява 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...