Jump to content

Леко завишен разход A2 1.4 AUA


carfan

Recommended Posts

Здравейте,остана ми само 1 малък проблем с колата и той е че е леко завишен разхода на гориво.Чисто градско и на къси разстояния гори около 12л.Двигателя работи добре,не прекъсва и си пали на половин оборот.На диагностика няма записани грешки,но ми прави впечатление че тримовете на 32 канал за ламбда сондата стоят постоянни 0.Това не е нормално.Все на някъде трябва да мръднат адаптациите било то в + или -.Освен ламбда сондата има ли друг датчик който влияе на тези тримове?Може би map sensor.Поради някаква причина компютъра не си записва адаптации,а пък няма грешки за смеси и тнт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно.. в момента нямам ваг ком да погледна какво положенито на 32 канал при мен.

Лично моята лятото в Пловдив с климатика и 17ките съм я засичал около 8-9л на 100км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Процентните стойности на корекциите LTFT и STFT. По тях се съди че ти е наред сместта,за да не се търсят други проблеми по колата.По прицип са записани на 32 канал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 32 са записани адаптираните стойности за празен ход и на непълно натоварен двигател,когато не е натиснат педал на газта до край, нали това имаш предвид?

И там се записват стойности, когато STFT от 33- ти канал не е както трябва и в двата и в двата случая.

А дали е както трябва казва сигнала ламбда сензора. Може колата да ти е наред...В Пловдив на къси разстояния А2 ми гори около 10.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега точно това имам предвид.Най вероятно си е наред колата,просто не бях сигурен дали е нормално да седят на 0.На Б7 цата там пак всичко е нормално но на 32 канал в първата графа ми е 0.8% а на втората -3,2%.Все пак е на газ и има леки отклонения в %

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте на всички.

Понеже моят проблем е почти същият ,реших да не отварям нова тема а да задам въпросите си тук.

Колата е купих септември 2016 ,и досега градско под 10 не съм я свалил ,а извънградско точно 5.

Няма значение скоростта  100 ,120 или 140 - точно 5/100.Градското ми се стори много и реших да си купя букса за диагностика.

Закачих колата и показа грешка ламбда сонда.Закарах я на оригинален комп. и момчето ми каза ламбда сензор и

100 % високия разход е от нея .Свалих я и отидох да търся евтина (NGK 250.00 лв.) но не намерих ,и си сложих старата.Закачих си и буксата

и тази грешка вече е нямаше.Дали момчето ми е изтрило, или ако тя е проблемна грешката винаги ще се появява? Вашият разход какъв е ?

заслужава ли си да купувам нова ламбда сонда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи А2 1.4 бензин ако си с този мотор ,има 2 сонди.

Една пред катализатора и една зад катализатора.

Тази пред катализатора от ауди ме изръсиха 360лв. Информативно ги попитах за тази зад катализатора и мисля ,че ми казаха около 250-270лв.

При смяната на пред катализатора при мен ,нещатата се подобриха доста ,но при мене имаше и други синптоми освен завишения разход. 

Градско иначето 1.4 мотора си смуче доволно но чак 10не ми е правила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен става въпрос за тази преди катализатора с 5 кабела е.

В един сайт е намирам 234.00 лв.но трябва предварително да се плати ,което не ми вдъхва много доверие

https://www.avtochastionline24.bg/ngk/1041124

 

А на мен 9.7 не ми е правила.   10   10.2   10.5  нещо такова,Меря на пълно пълно,и само аз си зареждам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази грешка ли говориш P 1180  

И защо след монтажа и демонтажа не ми излиза???

Да изчакам ли следващите 100 км. градско и да видя разхода  или направо да я сменям 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато мойта започна да прави мизерии ,работеше както ти казваш.

Изтриваш грешката и някой път една две седмици я намаше. Но след когато започна да се скапва още повече започна да всети постоянно.

Иначе по ebay има такива сензори нови за по 60 70 евро ,но колко ще работи господ знае.

Редактирано от kenwood2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква марка сонда сложи?

И какви мизерии ти правеше.Нещо прекъсваше ли? Не вървеше ли?Много гореше ли

Защото при мен засега освен разхода ,друго не виждам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами правеше доста пропускания на запалването в различни цилиндри ,докато накрая влезе в авариен режим. Ако не влезе в авариен режим пък разхода беше доста висок. 

Чека на двигателя също светеше постоянно.

Марка не знам каква беше от магазина на ауди ,но ми се върти нещо в главата за NJK.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,аз сложих сонда марка NGK за 240лв,то и да искаш друга няма(освен оригиналната разбира се).Разхода ми сега вече е около 10 градско.Преди това беше ужас-14-16 на сто.Аз нямах абсолютно никакви грешки,но много бавно ми реагираше сондата.Смених я на риск защото никой не беше сигурен на 100% дали е за смяна.Сега пък имам друг проблем с лампата на маслото и ще отварям картера да видя как е цедката на маслената помпа.Тези италиянци големи мърлячи.Новото масло на 1000км стана черен катран.По капачката на маслото има налепи и на самия датчик за налягането имаше малко затлачване :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз се надявам ако сменя сондата да ми падне на 8-8.5.Но и друго се чудя ,ако наистина падне градското на толкова на колкото ми се иска ,

то извънградско на 4 ли ще падна ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега вземи си един ваг ком (по скъпия варянт) . Предполагам имаш достъп до лаптоп ,и направи читава диагностика.  Също така има читави сервизи ,който правят диагностика както трябва на тези сензори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...