Jump to content

Странен звук от двигателя 2.0 TDI


Boshko89

Recommended Posts

Здравейте колеги.. От няколко дни колата издава много странен шум . Прави го само в движение когато подавам и задържам газта между 2000-2200 оборота на 2-3-4 скорост. Също така между 2000-2200 оборота когато върна газта издава същия тракащ звук. На място не го прави. Колата е 2.0 тди BKD мотор с избушен каталузатор .

Дано някой помогне че съм в шах.

 П.с. 

На диагностиката не излиза нищо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако и опишеш "странния шум", или в краен случай пуснеш ено озвучено видео, ще избегнем ремито.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами турбото го гледах на вага надува си нормално. на място като давам гас го няма този звук. Прилича на нещо между хъркане и бучене което се различава от звука на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аксиален луфт, съчетан с нагар зад топлата перка предизвиква такива  звуци. Турбото ще си иска своето,ще работи,но ремонта  предстои.А ако не смени и шестограма, то някои ремонти може да се повторят.

https://drive.google.com/file/d/0B5GF9lym7AduUkxfdTZROGp6TEE/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/0B5GF9lym7AduSlN0cUxLTnZTR00/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/0B5GF9lym7AduNDcwY0pqSnpLRUk/view?usp=drivesdk

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, buzzi написа:

Аксиален луфт, съчетан с нагар зад топлата перка предизвиква такива  звуци. Турбото ще си иска своето,ще работи,но ремонта  предстои.

Напълно съм съгласен с тази част на мнението ти. :).

 

Преди 2 часа, buzzi написа:

А ако не смени и шестограма, то някои ремонти може да се повторят.

Ако визираш прословутия шестограм на маслената помпа, този проблем не е познат при BKD двигателите (напречен 2.0 TDI).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на снимката е от BKP мотор,в случая на снимките всичко бе комплексно,подценяване на шестограма и скоро мн неща щяха да се сменят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странното е че турбото е рециклирано на 10 хиляди е вмомента. А на вагкома в движение стойностите му са в норма ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vcds звукове не хваща,звука в твоя случай  е следствие от не нормални изместване на оста,дано греша, ако сложиш и вярно направен лог файл ще е добре. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги още не мога да разбера от какво е това е ръмжене. Установих че го прави на всички предавки без първа между 1900-2000 оборота при плавно подаване на газ.

Някои да помогне ????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В какво състояние е съединител и демпфер ? Това прави ли го при натиснат съединител ?

При мен има звук на студена кола на място и в движение... от демпфера е .... ще го сменя след още 4-5 000 км и приключвам с това. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си , че шума идва от двигателният отсек? Вдигния на подемник и пробвай колелата едно по едно.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес бях на сервиз и ми казаха , че бил тръгнал лагер на скоростите и от там е бил този звук. Какво ви е мнението , има ли такава възможност ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седя и си мисля дали ако този шум идваше от скоростите , нямаше да спира като отнема газта . А когато е на скорост и не давам газ шума изчезва... Помогнете , че май искат да ме метнат....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги малко развитие по темата. След съветите за турбото го свалихме но се оказа ,че не е от него.

Турбото е без луфтове и нагар по топлата част. 

 Дайте съвети на каде да се ориентирам сега ????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравей колега,нещо случи ли се с тоя звук,разбра ли се от какво е.При мен го има същия глух звук при 2000 об.(къркорене наподобява).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...