Jump to content

Няма ток във вратата А4 B6

redref

Recommended Posts

Колата е A4 B6 2002г., а проблемът е следния. До шофьорската врата не стига ток. Компютърът изобщо не я отчита, че съществува. Следователно не могат да се управляват стъклата, огледалата и централното от шофьорската врата. Тя се заключва само с ключа, като не активира централното и другите 3 врати се заключват с дистанционното. Проблема дойде изведнъж, като вечерта работеше всичко, а сутринта се отключи нормално и като тръгнах забелязах, че не светят копчетата по вратата. Проверих бушоните, но всички са наред. Дали е някой кабел в маншона на врата (чувал съм, че е проблем) и ако ми препоръчате сервиз в Пловдив ще съм благодарен. Весели празници колеги! :) 

проблема е в гуменият маншон между купето и вратата,прекъснати кабели,има тонове теми за този проблем,иначе може да отидеш в бившият сериз тракия,като влезеш двора караш 300м на право,сервиза е в ляво,аз там я оправих мойта,60 лв,приятно посрещане на новата година

Маншона е да. Ако си сръчен и си работил със слабо токови инсталации някога ( в час по трудово, се случваше, някога в училищата) ще можеш и сам да си оправиш кабелите. Ще ти струва 60 ст. за Термо шлаух и кабел. Махаш маншона и проверяваш, кой от кабелите в снопа е прекъснал. Снаждаш, изолираш и всичко е 6. Но да дадеш 60 лв. за такава процедура си е направо глупост, платнешки обир и напълно безсмислено. Всеки жичкаджия може да оправи тези кабели, ако ти не можеш.

Edited by sweetlioo

Няма нищо лошо да си го оправиш сам.....ако можеш:))) Но и няма нищо смешно, да не говорим ОБИР, да отидеш в сервиз. Ако не е сигурен какво прави...... да ходи право в сервиза..... 60 лева няма да променят стандарта му на живот.... но пък ще има ток навсякъде в колата :hilezh::zustimm:

Edited by VBI
Цитиране на предходно мнение!

Вярно е, но тази цифра е силно пресилена. Че за половината от тази цена, ти правят монтаж на алармената система. Колко е нормално, да струва, да се преправят 2-3 кабела, защото в маншона толкова се късат обикновено.   

аз разбирам достатъчно от електротехника,но предпочетох да е оставя в сервиз,защото нямах поялник под ръка а и време нямах да се занимавам,в моя случай времето ми е по скъпо от 60 лв,иначе да няма нищо сложно

Да.... именно липсата на свободно време е често срещан.....проблем :)    С годините съм останал с личното убеждение, че... не ме дразни по-високата цена на дадена услуга, дразни ме недобре свършената работа!