Jump to content

Headlights Range Control Defective


RhythmiX

Recommended Posts

Здравейте колеги,Вчера спрях по едно надолнище и пробвах да видя как се регулират фаровете и ми изпищя жълта лампичка Headlights Range Control Defective.

Регулирането на фаровете нямаше проблем до преди това,просто тествах няколко пъти и тогава се появи грешката.

После изгасна и сега по време на движение постоянно писка и изчезва после пак писка и пак изчезва.

Днеска цял ден ми писка и ме дразни,погледнах тая джаджа до предното ляво колело размърдах я,после ходих на автомивка да я пръсна с вода да не би нещо да се е зацапало,но пак същото.

Като запаля колата си регулира фаровете,но като тръгна да се движа и примерно се промени наклона на пътя се появява пак и след няколко секунди/минути изчезва и след известно време пак изписква.
Да не би да има някаква настройка с VAG COM или да трябва да се reset-не?
Или просто му е дошло времето на тази джаджа за наклона на колата?

Иначе наляво-надясно си завиват фаровете няма проблем.

Кофтито е,че като набие грешката фаровете падат надолу,после като се махне се оправят.

Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах почти същия проб.,играх си да видя дали са ми завиващи фаровете с кабела и така го оправих.Тук колеги ме насочиха към акумулатор,смених го с чисто нов и пак същото и с кабела поиграх и се оправи,но при мен по скоро са незавиващи.

От края на 39стр и продължава на 40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох мненията,сега ще проверя кантара на задната гума,не знаех че и там има.
Може нещо там да е проблема,че в тия снегове се навирах къде ли не.

Може буксата нещо да се е зацапала,защото тази грешка святка и от самосебе си изчезва и това пищене ме дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ти е символа на таблото?

 

Това

headlight-range-control-icon.jpg

 

Или това?

3084075617_4e8d53374b.jpg

 

Във втория случай това са завиващите светлини и понякога грешката не светва при палене, а когато за първи път след потегляне фаровете се опитат да завият и нищо не се случи.

Редактирано от ShoxXx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е моторчето. Масово се късат малките кабелчета, които командват лупата. Правил съм вече няколко такива коли. Специално за завиването първо от там се започва.

 

Относно Range control-а е препоръчително да се закачи на Vagcom и да се види кое е точно. Или ще изпише в кой фар е проблема, или ще изпише от кой датчик е - на предния или на задния мост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще я закача да видим какво ще каже диагностиката.
Аз мисля,че е един от датчиците на колелата,защото ми го направи този проблем 1 ден след каране в сняг.
Датчика или кантар не знам как се нарича на предното колело проверих го изглежда здрав освен,че има лек луфт,но мисля че е нормално за да може да се движи лесно лостчето и да определя позицията на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж буксите към датчиците. Пръсни и онтактен спрей. Те зимата се предават най-често заради сняг и всякакви други гадории около тях. 

 

На B6-ца една се появи зимата тоя проблем с предния датчик и ту светеше, ту не, на пролет спря да дава грешка. Така си я продадох. Там обаче фаровете не забиваха надолу при появата на грешката.

Редактирано от ShoxXx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Doncho Indzhov написа:

При мен святка втората лампа и завиващите фарове ги няма, мисля че моторчето е заминало и е за смяна.

Малко вероятно да е моторчето, както каза колегата най-често са кабелчетата. За да не ти свети и да те дразни грешката, извади бушона и след това разкачи акумулатора за 2-3 мин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен не ме дразни лампата, ами ме дразни, че не завиват фаровете, бях свикнал с тях. Трябва да видя това да го оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите като взех колата, левия беше изключен от модулчето направо и бушона беше аут. Включих всичко и 1г работиха. Миналия месец ми наби грешка пак за левия и им изкавях бушона. На пролет ще ги отворя и двата и ревизия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се оказа датчика за височината на задното колело. На грешката пишеше Leveling sensor REAR - SHORT TO GROUND.

Извадихме буксата пръснахме с контактен спрей и от вчера насам няма проблем.
Явно от тези снегове където влизах е влезнало вода в буксата и не е правило добър контакт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема беше в моторчето. Реших да го разглобя. Няма какво толкова да му е сложно. Замерих с мултицет и показваше, че има прекъсната верига. Съпротивлението също беше до безкрайност. Имах идея да размотам жиците и да навъртя нова. За щасти при мен се оказа, че медните пластини, който правят контакт с краищата на намотките се бяха разхлабили. Извадих ги притиснах ги с клещи и ги набучих обратно. След това отново проверка с мултицет и всичко изглеждаше перфектно. Сглобих отново моторчето, след това чистене на грешките в xenon range през vcds, нови базов настройки, адаптация и всичко заспа.

IMG_20170204_130805929.jpg

IMG_20170204_130824055.jpg

_IMG_000000_000000.jpg

Редактирано от Dan4ote
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен след като смених габарита,когато оправях headlights range control defective-а преди няколко дни и днес ми заби грешка за завиване headlights adaptive defective.
Да не би като съм сменял на десния фар габарита да съм разбутал буксата или някакви жички към моторчето и да ми набива грешка.
Или може да е пак от кантарчетата или те играят роля само за нагоре-надолу ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, RhythmiX said:

При мен след като смених габарита,когато оправях headlights range control defective-а преди няколко дни и днес ми заби грешка за завиване headlights adaptive defective.
Да не би като съм сменял на десния фар габарита да съм разбутал буксата или някакви жички към моторчето и да ми набива грешка.
Или може да е пак от кантарчетата или те играят роля само за нагоре-надолу ?

 

Отговор на въпросите си ще намериш в предишните мнения в тази тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...