Jump to content

Музиката прекъсва Audi A6 allroad 2007г.


MaRtiNsKi

Recommended Posts

Като влезнеш в 19- CAN-Gateway  какви грешки ти показва .

 

 

На 26.04.2017 г. at 23:46, kpematop написа:

VBI освен Порше, може и кабел Abritus да маха CP, но понякога иска дъмп на 8 краковия EEPROM от Gateway. Като цяло за под час се прави цялата процедура.

Не се сваля  Gateway крематор  ,  Abritus  винаги дава грешка при премахване CP gen 2 защото трябва да се прави първо копие на дъмпа преди премахване CP освен ако не сменяш самия Gateway.

На MMI 2g  CP e генерация 1 и там го няма тоя филм .

Преди 2 дни  ходих за премахване на CP при  Велин на Климатроник ,Табло и СДС модул  като за сдс изобще не разбрах как се отключи

Нека колегата  sunshai напише какво си е обучил с четене на епрома .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние слагахме фейс табло и трябваше дъмп от gateway. Отделно го бях флашвал gateway и може би това да е била причината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на моето  табло два пъти даде грешка и на третия стана не сваляхме нищо . Може и от флаша  на гейта да е било при теб.

Редактирано от denyych
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там даде, че не може да изчете дъмпа от gateway и го пробвахме 5 пъти. Свалих го за 5 минути и го изчетохме с програматора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.05.2017 г. at 13:29, denyych написа:

Като влезнеш в 19- CAN-Gateway  какви грешки ти показва .

 

 

Не се сваля  Gateway крематор  ,  Abritus  винаги дава грешка при премахване CP gen 2 защото трябва да се прави първо копие на дъмпа преди премахване CP освен ако не сменяш самия Gateway.

На MMI 2g  CP e генерация 1 и там го няма тоя филм .

Преди 2 дни  ходих за премахване на CP при  Велин на Климатроник ,Табло и СДС модул  като за сдс изобще не разбрах как се отключи

Нека колегата  sunshai напише какво си е обучил с четене на епрома .

Нямам никакви грешки в gateway.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, и аз имам проблем с мми. Понякога не тръгва със запалването на колата, тръгва когато си иска, понякога след 10 минути, понякога след 2 часа, понякога изобщо не тръгва и тръгва на следващото палене след дълъг престой. VCDS нещо не ми тръгва на единия лаптоп с вин10, вчера го подкарах на друг, ама не остана време за четене.

Крематор дай моля някакъв контакт да се разберем кога е удобно да я прегледаш.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен и на двамата проблема  ви е в оптичния кръг ,или откачайте едно по едно, или идете при някой който може да ви помогне и е по наясно .

 

Ето една малка илюстрация за това как може да протече теста .

Жълтото е оптиката.

Усилвателя (Amplifer) може да го тествате само с друг или ако го байпасирате  няма да чувате нищо.

 

EcWJTBF.png

Успех.

Редактирано от denyych
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Схемата показва екстра нещата,но кой модул къде стои идея си нямам ? Знам,че усилвателя ми е в багажника от ляво. Там имам само него и нищо друго. Имам оптична тапа. Останалите модули незнам къде се намират за да им слагам тапата..

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.GW- под жабката

2. CD changer - в жабката

3.DVD navigation - оригинално е в багажника,ако ретрофитнат може и в жабката

4.Bluetooht - оригинално седи под шофьорската седалка ,ако ретрофитнат най вероятно зад жабката

5.Tuner - в багажника

6.Amplifer - в багажника

 

Това е при MMI2G  a6 c6 avant при аллрода предполагам е същото .

В багажника имам предвид в багажника от дясно има капак вътре има нещо като скара, предполагам всички които четат темата са го виждали .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно същия проблем имах. Оказа се модула на телефона, който се намира в краката на шофьора, в една черна кутия. Махаш модула и после двете кабелчета на оптиката ги обръщаш едно към друго (като намираш нещо с което да ги придържаш да стоят точно едно срещу друго, например някаква метална малка тръбичка, от антена да речем), което ще затвори оптичния кръг и няма да ти прави проблем повече. Ако не ти се занимава, просто си купи една оптична тапа от Ауди, струва около 25 лева. За всичко говоря от личен опит, а също така видях, че си дал и лог от диагностика, който говори именно за проблем в телефонния модул. Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега EmilDyulgerov сложих тапата на въпросния модул и всичко се оправи :)

Няма да накъсва и няма да пука поне засега...

 

Благодаря на всички,които се отзоваха :) Живи и здрави и дано няма повече проблеми :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги, може да не е най-подходящата тема, но имам същата кола и ще питам тук, а ако не пренасочите на някъде няма проблеми :Д 

Някой има ли си на идея как да си свържа блутут устройство към мми-то за да си свържа телефона и да си пускам музика от него? Очевидно това е екстра лесно достъпна за ММИ-то на 4ф(след 2009г) а не за ц6(до 2009г) и се чудя за някакво решение. Имам АМИ юнит към който лесно мога да свържа  АУКС кабел но няма нищо по грозно от излизащ кабел от жабката, а и е доста досадно и ограничено с проклетия кабел... да не говорим, че не може да контролираш нищо от мми-то а всичко трябва да правиш от телефона :( моля ако някой знае нещо по темата да помогне!
Благодаря предварително!
Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...