Jump to content

Audi a4 b6 avant вибрации и шум от мотора при върната газ (понякога)


autounion7

Recommended Posts

Здравейте колеги става въпрос за a4 b6 avant 1.9 tdi 131 рънчи скорсти с твърд маховик ... та вчера стана нещо странно карам колата още не беше загряла на 90 и при разко подаване на газ до към 4.5000 оборота и рязко пуснх газта и се получи мн силен шум и вибраций от двигателя а колата имаше мощност подадох рязко газ и се оправи ... това за първи път ми се случва от както имам колата ...... след това я карах пак бързо да тествам пак го направи (но не го прави винаги а когата си иска) .... съмняват ме тампони на двигателя .... дайте съвети благодаря :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Заглавие
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

филма с вибрациите е голям,пълно е с теми във форума,вибрации може да има по много причини.......вкл и тампони а те не са от наи-евтините и след смяната пак да имаш вибрации,от вибрация до вибрация има голяма разлика,дали е само в движение или и на място,от тук и т.н

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така я купих

Sent from my iPhone using Tapatalk

казаха ми че си имало за тоя модел и такива с твърд маховик ... а колко в вярно незнам

Sent from my iPhone using Tapatalk

Колеги ако е от него, ще има ли проблем да сложа оригинален с демферен маховик или ще е проблем ... а сега (като е с твърд маховик) имам усещането че работи по шумно като натисна съединителя работи по тихо но като го пусна на място на свободна и почва да работи по шумно

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бяx с демферен,преди 6 месеца го смених с твърд на валео(напълно адаптиран за този модел с допълнителни пружини),води се valeo 4P,и съм доволен спрямо старият с който имах вибрации на място и при набиране особенно на баир ск лост играеше много,и при мен има лек шум но е едвам уловим ,трябва да се вслушаш  при натиснат и пуснат съединител,за да го усетиш,на мен лично не ми прави впечатление,иначе аз нямам никакви вибрации в момента,когато се появиха вибрациите първо смениж него,но продължих да имам вибрации при набиране,в последствие се оказа че нямам грес във вътрешното каре сложих грес вибрациите почти изчезнаха но все още имаше леки при набиране,смених гумите със зимни чисто нови и вече никакви вибрации,това е моята хронология с вибрациите.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

майстори ми казаха че проблема ми идва от скорости или съединител ... може ли да е от скорсти при положение че не го прави винаги и че като натисла съединителя като почнат вибрацийте и шума отихва

Sent from my iPhone using Tapatalk

утихва*

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какъв съединител с твърд маховик комплект да си купя че на този моя нещо е преправяно и е пилен притискателя да влезе :) благодаря

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Валео 4Р е за avf 6 ск,мисля че беше на 240мм,довечера щепогледна и ще ти кажа,за 5 ск кутия трябва да е по-малкият на 228

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каква е цената на такъв .... ще съм блгодарен ако погледнеш какъв точно трябва комплект с твърд маховик за audi a4 b6 2002 авант 5 скорости ако ми пратиш и линк още по добре ... че съм се побъркал с тия циганий където са правени

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мотора ти в AWX комплект съединител и маховик на Валео са 1070лв клиент, номера по Валео на комплекта е 835012.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да същият е ,аз съм с такъв.......моя излезе толкова с монтажа

 

https://www.oscaro.com/kit-d-embrayage-volant-moteur-valeo-835012-1899018-10025-p

цената не я гледай,сайта е френски

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, autounion7 said:

какъв съединител с твърд маховик комплект да си купя че на този моя нещо е преправяно и е пилен притискателя да влезе :) благодаря

Sent from my iPhone using Tapatalk

Пружините на Валеото също си имат живот. Феродивият диск има по-голям ход или ъгъл на усукване спрямо стандартния и той поема вибрациите... но не се знае дали в случая е Валео или някой китаец.

 

Първо може да се започне с диагностика на дюзи и разни други неща около мотора,  след това съединител и маховик

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

здравейте колеги в последните 2 седм дадох към 1300 лв за съединител и за проверка на скорости и се оказа не това бучене не идва нито пт съединителя нито от скорости ... помагайте или дайде съвет какво да проверя "майсторите" не намират нищо проблемно ..... бенето и винрацийте са постоянни при подаване на газ на място и при върната газ на скорост на празен ход без газ няма такива вибраций и бучене ... бученето е като на въздух все едно има нещо спукано

Sent from my iPhone using Tapatalk

:) благодаря

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я свали капака на клапаните и разгледай разпределителния вал дали не му се е разказала играта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това бучене го имам и аз от скоро и незнам , но ми се струва че е от турбото или генерацията , но нямям вибрации ,колата върви на бургия :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

”о” пръстени на дюзите сменял ли си,може и от кабелите на дюзите да са вибрациите,погледни и вакумните маркучи и особенно този от помпата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб звукът и вибрацийте, може би  нямат нищо общо , прегледахте ли полуоските , имах такива вибраций само , че при vw Sharan , оказа се разбита полуоската от към скоростната кутия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...