Jump to content

Поставяне на Led крушка в халогените и Led дневни светлини.


integrale45

Recommended Posts

Здравейте, хрумна ми идеята да направя така,че да ми светнат добре халогените с лупата и да имам дневни светлини,понеже си сложих Led крушки Н4 във фаровете. Не съм фен на външните допълнителни дневни светлини,които често се слагат по автомобилите.

Ето как светят замърсени халогени отвън и отвътре с крушки Н3. Последва разглобяване и измиване на стъклата.

image.jpgforum image hosting
В магазин Практис намерих нужната Led луничка 7 вата, 12 волта,която пасва в рефлектора на халогена. Избрах я с помощта на сервизния техник на магазина.

image.jpgfree photo upload

image.jpg

image.jpg

image.jpgfree image hosting

image.jpghow do i print screen

image.jpgimage hosting over 5mb

Производителите до милиметър са изчислили как буксата дап влезе в отвора и да бъде захваната с щипката за стандартната крушка

image.jpgscreen shot windows 7

image.jpgimage hosting no register

image.jpgimage url upload

image.jpgimage upload no limit

На единия халоген/левия изрязах ламаринката,защото пречеше.Халогена започна да свети като лампа и заслепяваше,затова упарито успях да я натикам на десния халоген луничката без да режа ламаринката и започна да свети както трябва-без да заслепява.

image.jpgimage sharing sites

image.jpgwindows 7 screen shot

image.jpgimage search

image.jpgfree upload

image.jpgupload an image

image.jpggif hosting

Идва ред на дневните светлини.Също в Практис продават алуминиева Led лента със светодиоди на цената от 7,99 лв.Дължината и е 1 метър.Светодиодите учудващо светят много силно.Преди седмица от една лента си направих автомобилна лампа.Ще я видите накрая.

image.jpgimage upload no size limit

image.jpgclick image upload

Ето така ще светят дневните светлини

image.jpgimg host

image.jpgpicture share

тук свети халогена и дневната светлина

image.jpgscreenshot tool

image.jpgjpg images

image.jpgimage hosting no account

Не исках да се забелязва,че имам допълнителни неща в халогена,но от разстояние не си личи

image.jpgimage sharing

Тук се вижда как правилно свети десния халоген,а левия подлежи ремонт,защото заслепява

image.jpgimage hosting 30 mb

Тук светят късите Led светлини

image.jpgimage upload no registration

а тук дългите. Интересното при тях е че при дълги светлини,светят едновременно къси+дълги

image.jpggif uploader

Това е гореспоменатата лампа,която си направих.Долната част на една щора замина,но там чудесно влязоха две ленти по 50 см.Свети стряхотно леко жълта светлина и чрез магнит може да си я закачам на всякакви места,примерно на предния капак,за да ми осветява двигателния отсег при нужда.

image.jpgscreen cap

Крушките,които ми показаха са два варианта.Черните стават за кръгли фарове,защото като ги сложих на моя не светиха добре.

20170219_130517.jpgimage upload no limit

20170219_130524.jpgimage hosting 30 mb

Тези са подходящи за правоъгълни фарови. Сложих ги и съм много доволен.

20170219_131432.jpgpic host

20170219_131438.jpgfree image host

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел ми ги даде-услуга за услуга.Черните стрували 110 лв 2 бр,а другите май 90 лв 2 броя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз имам един друг въпрос - как свали стъклата на халогените, с какво ги изчисти и после с какво ги залепи, за да не влиза вода? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах късмета от долната страна да са леко разлепени. Затопляне със сешоар и макетно ножче успях да ги разлепя. За един халоген ми бяха нужни 15 минути за да сваля стъклото.Измих ги с обезмаслител меглио и после ги залепих с прозрачен силикон.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзиден вечерта асфалта беше мокър и имаше мъгла. Пътя се виждаше идеално в сравнение с осрам +110%. Казаха ми че тези крушки светели по-добре от ксенона. Аз не мога да го потвърдя,защото съм карал само с Н4. Тези с които карам са 40 вата 5000 келвина 

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, svetliopp написа:

Я дай информация за LED крушките,от къде и на каква цена ги взе?

Вкарваш ги във фурната за 10/15мин на 70/80гр и леко с нещо плоско и НЕ метално отделяш пластмасата от стъклото (тази пластмаса е качествена и не се чупи много лесно). Стария "силикон" с тънка плоска отвертка се изронва от халогена след като изтине, става твърд и е лесно. А след това с ПУ, силикон за стъкла каквото решиш, само при залепването е хубаво да хванеш пластмасата и стъклото здраво докато залепнат. Защото пластмасата с годините се измята и не прилепва към стъклото, аз го направих със свински опашки. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дневни светлини

20170227_151736.jpgimagen

20170227_151714.jpgprint screen

Къси светлини

20170227_193153.jpgimage hosting over 5mb

Дълги светлини

20170227_193225.jpgfree image uploading

На тази снимка се виждат едни жълти линии.Това е от допълнителната крушка за дълга светлина в трисекционния фар.В сряда на тяхно място слагам led

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...