Jump to content

Разлика във фаровете


TheMaster

Recommended Posts

Здравейте,

Имам разлика във фаровете както се вижда на снимките (взимал съм ги от нета, понеже нямам точно на моите).

Искам някой да ми обясни какви са всъщност разликите освен, пъпчиците около едната лупа и мястото на габаритите.

Кои са по-хубавите така да го кажем и при евентуална смяна, какъв фар трябва да търся, с каква лупа да е?

far1.jpg

far2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега ! На горната снимка са най-първите фарове на А6 С5, към 99-00г с поставят междинните фарове, които са напълно заменяеми и нямаш проблем да си ги смениш.  Разликите, освен тези ,които си описал са и че ограждането около лупата е по-широко, а не просто, че ги няма "пъпчиците" , но лупите са еднакви. Освен това при фаровете от долния ред на междинката има и декоративно покривало на крушката на мигача. слагай смело. Няма какво да те притеснява ! лично на мен долните изглеждат много по-добре. :zustimm:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега. Тия с пъпчиците са някак си грозновати :D тая седмица ще я направим с еднакви очи значи.

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2/25/2017 at 21:47, James написа:

слагай смело. Няма какво да те притеснява !

Не съм съвсем съгласен колега. 

На 1/29/2017 at 0:19, ogip написа:

Намерих си ги.

037760074-big.jpg?r=0

037760079-big.jpg?r=0

037760080-big.jpg?r=0

037760081-big.jpg?r=0

037760087-big.jpg?r=0

037760084-big.jpg?r=0

037760088-big.jpg?r=0

037760083-big.jpg?r=0

037760078-big.jpg?r=0

 

3-те вида са несъответстващи по форма и несъвместими към калници/броня/капак.

Олроуд и междинката (2000) се считат като префейс.

 

 

 

Ето тук колегата ogip, много ясно и подробно е описал разликите между видовете фарове. Освен това го е подплатил и с богат снимков материал за неверниците (като мен), за да не се чудим, как така не става като изглеждат еднакви на пръв поглед. На снимките които автора на темата е качил се вижда че едните фарове са от фейслифт, а другите от префейс. Така че колегата най добре да търси фарове които са за неговата кола, за да не му се налага после да търси броня, капак и евентуално калници. Оsвен това в друга тема пак колегата ogip (и тук е мястото да му благодарим за което) описа и разликите в размера на лупите при различните фарове. За съжаление обаче, в момента не мога да я намеря. Така че нещата не са съвсем Plug and play.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между междинката (preface) и първата версия на фаровете (с пъпчиците) са напълно съвместими..от там нататък вече всичко е различно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

Абсолютно си прав колега. Аз трябва да направя точно тази подмяна и при мен всичко е идентично.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ами и аз за същото говорех по-горе, а пък не си съгласен с мен :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...