Jump to content

Б4 АБК теч на антифриз


homs12

Recommended Posts

Здравеите колеги.Тези дни забелязах,че тече антифриз от изпускателния колектор на 4ти цилиндър.Веднага ми стана ясно,че е за гарнитура,но един специалист ме стресна ,че наи вероятно е спукана главата.Колата никога не е прегрявана и винаги съм се старал да си я глезя.Каза, все пак това е АУДИ те така си пукат глави.На мен ми стана странно защото все пак имат слава на корави мотори.Вие как мислите да търся ли глава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

На 4ти цилиндър от гарнитурата на генерацията.Какво не разбра колега? Отзад като погледнеш дето е пластмасовия щуцер се вижда.

Редактирано от homs12
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина тече от изпускателният колектор, вариантите са два: издухана гарнитура на главата или наистина спукана глава. Извади свещта на четвърти цилиндър и сравни с някоя от другите. Когато въртиш да палиш студен мотора лесно ли се развърта или нещо го запира да превърти? Маслото как е? 

Кога се проявява теча?

Все още не мога да си обясня, колко трябва да ти е разхлабен изпускателният колектор, че за да наблюдаваш теч там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Течът е локализиран.Тече през шпилката на генерацията,явно е спукала главата на шпилката. Нещо е правено преди да стане моя защото последната шпилка е по дебела от другите.Ще сменям главата явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...