Jump to content

Audi a3 2tdi 140 коня 2005 година


Recommended Posts

  • Отговори 91
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Някой знае ли Марто от Варна сервиза му е зад Перфект ауто. Дали ще свърши работа при аудито? Иначе направих няколко снимки по двигателя

IMG_6556.JPG

IMG_6559.JPG

Това на първата снимка го е сменял

IMG_6560.JPG

IMG_6558.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това на първата снимка е казанчето за антифриза и не изглежда сменяно скоро. Освен това е евтино и не е от голямо значение дали е сменяно или не. Защо си ги снимал тези неща?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимал съм го за да се види че е бистър антифриза. Ще го потърся.  Като се кара колата може ли да се усети по някъкав начин дали помоата си заминава или турбината ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като замине турбината какво ще стане и попринцип каква е практиката чака се докато издаде багажа или е хубаво преди това да се рециклира. 

Другото което ме интересува ако тези алуминиеви трабички на снимката нямат номера тоест главата е сменяна и обратно ако имат значи не е пипана. Смятам че ако до сега не е направила проблем няма да направи и за в бъдеще

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номера на главата/индекса/ трябва да се търси между всмукателния колектор и гърловината за наливане на моторно масло.

В темата ''Обща информация за модела 8Р/8РА'' е показано къде се намира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, Georgi Zhekov said:

Там където са показали няма номера ами само в крайщата на тръбичките

IMG_6559.JPG

IMG_6560.JPG

Редактирано от Georgi Zhekov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не разбрах, как се доказаха километрите.....? 2010г са били 160k... до тук добре, но следващите 7г. е минала само 40k km? Това какво значи, че през 5 от последните 7г не е била в движение ли? 

 

Има ли я на обява тая кола, че ми стана любопитно да я видя? 

 

Еdit:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11490603417446762&slink=2xbg3i

 

тая ли е? 

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма обява колата. Ходихме до сервиз на Ауди и до 2010 излезе сервизната история след  това той я закопува от собственика, доказваго датата от малкия талон. А за километрите го доказва това че работата му е такава че през повечето време от годината е извън България заради работата си и колата стой в гараж. Няма жена и деца и няма кой да кара колата докато го няма. Разпитах и съседите му и те потвърдиха за нещата. Утре или в четвъртак ще минем през сервиз и ако всичко е нормално и се разберем за цена ще я взема. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички разбираме желанието ти да купиш тази кола, въпреки всички неясноти покрай нея, но километрите й можеш да считаш за доказани само до 2010год. Това какво работи и какво казва сегашния собственик, дали е семеен и какво са казали съседите, не доказва абсолютно нищо.  И не е нужно да лъжеш че я няма на обява, няма кой да ти я вземе тук :hilezh:  Колегата aRobben очевидно е намерил обявата.

 

Като карахте колата в сервиза на Ауди, какво казаха там за състоянието?

 

 

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебагу... сигурен бях, че е тая... :lol:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11490603417446762&slink=2xbg3i

 

Колко 4 врати А3ки 140кс 2.0TDI, около 200k km, без FIS и оригинална музика, но с подгрев на седалките, лично купена от първия собственик и съхранявана в гараж се продават във Варна? :stupid:

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази е да но не знаех че има обява не сме говорили по-този въпрос със него аз знам за колата от мои колега

 

Редактирано от Georgi Zhekov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

29 minutes ago, Georgi Zhekov said:

Ходихме до сервиз на Ауди

 

Хем не сте ходили в сервиз, хем сте ходили. Последно кое е вярното?

 

@aRobben очевидно това е обявата, явно просто момчето смята колата за някаква находка и се опитва да я скрие от всички нас ^_^

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сме ходили, само минахме да вземем сервизната изтория. Обаче днес карах други 2 аудито и го нямаше това свистене като отпусна гаста или поне не се чуваше в купето дано като я закачим да излезе че всичко е ОК че не ми се търси повече кола :)

Какво смятате да колата по обявата

 

Какви са тези работи който са сменяни някой има ли представа 

IMG_6583.JPG

IMG_6585.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест признаваш най-накрая че това е колата? 

 

Давам ти пример с предната ми А3-ка, която беше 1.9TDI, също помпа-дюза(класическа италианка с неясна история). Турбото започна да свисти така както описваш на 265000 НЕдоказани километра. Не даваше никакви грешки и вървеше чудесно, но при разглабяне и проверка на турбината, имаше луфтове. Свистяща турбина и сменен EGR преди 200000км е възможно да подсказват за лошо обслужване или за нереални километри. 

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа колко. Колкото може по-малко. Като взимах моята при огледа в сервиза видяха един проблем и свалих от цената, но не видяха други проблеми и пак дадох 2000лв за ремонти веднага след покупката. Щом те кефи колата, карай в сервиз, пазари се, купувай и пак си пази някой лев настрана за непредвидени ремонти... особено с такъв въпросителен екземпляр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варна има доста сервизи, в които си разбират! Единия на Ифидика по стария път за софия След Метро на кръговото в дясно, другия на Свободния университет на Гюнтер сервиз. Цената е добра, за 4-врат спортбек от първите, но при внимателно вглеждане се вижда, че колата е постничка, гумите и са Apollo :) , единствената екстра освен климатроника и ESP-то които са фабрични почти на 99% от А3-ките е и подгрев на седалките. Всички друго е база на базите, няма елементарен борд комп., дет се вика! И с това грозното СД, а не оригинално... Аз не бих я взел, даже не бих я гледал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...