Jump to content

Шум при първоначално подаване на газ


pesho_82

Recommended Posts

Здравейте колеги имам много странен проблем.Като си карам на скорост(най-често става на 3,4 и 5 скорост) и подам леко газ се чува нещо като тупане.Ако натисна педала повече не се чува нишо.От какво може да е това.Аз съм се насочил към тампони на двигателя и евентуално и към вътрешни карета.Двигателя е 1.9tdi 105 коня

Редактирано от pesho_82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги явно оня ден като смених тампона съм се заблудил тупането продължава.Никой майстор не може да каже от какво е един вика тампони,друг карета,трети маховик.Май трябва да сменя всички тези работи та да се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам същия проблем, но е при ниските обороти при потегляне. На първа и втора, като карам без газ се чува това тупане. Утре ще я карам на майстор да видя какво ще каже и ако имам успех ще споделя.

Редактирано от svetly_ex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен колеги бяха вътрешните карета , повдигате колата на подемник и завъртате леко колелата , ако има проблем в някое от каретата ще видите че има нещо като луфт.

Ps:Вътрешните карета имат заместител от някаква ланчия , иначе цените са убийствени.

Изпратено от моят ASUS_Z017D с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е тампон смених го и него и този отдолу и пак си остава проблема.Само десния не съм сменил(този откъм ангренажния ремък)но се съмнявам да е от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги днес смених вътрешните карета и тупането продължава.Останаха външните карета и тампона на двигателя(този откъм ангренажния ремък)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то ако е тампон на двигателя се проверява много лесно. Трябвало е още в началото да го забележите.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги скоро не съм писал по темата но проблема при мен продължава.Сменил съм всичките тампони на двигателя,вътрешните карета,лагерите и тупането продължава.Останаха само външните карета и маховика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...