Jump to content

Странен звук под купето


Maverick_13

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Когато закупих колата миналата година, това "дрънчене" го имаше, но го отдавах на нещо по генерацията. Накарах се уж да го "поправя", но открих, че май не е от генерацията.....или поне така си мисля. Вдигнах я на подемник и видях,че всичко по тръбите и гърнетата си е както трябва. Всичко е стегнато. Това, което ме притесни е че като мърдам кардана с ръка има един лек луфт и съответно звук като на метално дрънчене/почукване (описанието е един път просто....ама така го чувам :D ). Записах този клип, за да може, колегите който са се сблъсквали с подобен казус да ме насочат къде да търся проблема и как да го отстраня съответно. Ето и клипа:

 

Колата е 2.5 TDI AEL Quattro.

 

Редактирано от Maverick_13
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ауспуха  е с прегради и газовете минават на зигзаг, дано е това, сваля се гърнето и като с разклати с изеснява. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да запиша втори клип със звука, който се чува като раздвижа кардана...но ако е само от ауспуха това от горния клипне добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кардана си има луфт и е нормално да биe на желязо :) ... като е била нова може и да е нямало.

 

Редактирано от Shubert
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А притеснителен ли е този луфт? Говорим за нещо от рода на 5мм. като движение на самия кардан. Питам за да знам дали да я мятам в сервиза, защото лятото започва и на тази кола и предстоят много километри. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...