Jump to content

Не работи lan network на Windows XP


Recommended Posts

Колеги,

Взех една стара машина за работа и е преинсталирах, сложих XP и драйвери, Слагам лан кабела, обаче няма интернет. Пробвах с други драйвери на лан картата, но пак без резултат. Рестиртирал съм рутера и pc-то, опитах команди като netsh winsock reset catalog и netsh int ip reset reset.log, обаче не иска и не иска. Някой може ли да удари едно рамо, че без нет сме за никъде :)

png.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то пише, че кабела не му е втъкнат... тази видеокарта изобщо светва ли като и боднеш кабела?

Изглежда като хардуерен проблем - картата да е фира, кабелчето или порта на рутера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези команди помагат като си вземе IP и пак няма интернет. Нещо хардуерно ми се струва, че не е читава работата, щом нищо не се случва като пъхнеш кабела. Може да пробваш ръчно да му въведеш IP-то и да видим дали ще захапе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работи си перфектно. Намери си няколко различни кабела - прав и кръстосан, но поне по 2 броя, за да пробваш с тях. Ако не помогне - по-скоро проблемът е в самата букса, но ми се струва много странен вариант да отчита електрическите импулси (за да свети), а да не минава никакъв трафик.

 

П.П.: Ако е настолен компютър - просто му монтирай нова лан карта и си свиркай.

Редактирано от darknessevil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си направил ограничения в рутера по брой връзки или МАК адреси?... при лича ми на дефектна лан карта.

Редактирано от Shubert
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...