Jump to content

проблем с гейта на S3 8L BAM


IoanTsankov

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам колата от 3 мес. и чак сега забелязвам (защото почнах да пътувам с нея), че след като мина 80-100км разстояние, турбината надува но някъде се губи налягането. Вчера се връщах от морето и установих, че гейта на турбото не се движи на ръка. Това нормално ли е или нещо друго се е прецакало. Има един селеноид там, който го управлява дали не е и в него проблема не знам. Няма скъсани маркучи или нещо спукано по системата.... Помагайте, че наистина не знам какво да правя, понеже като я оставя в сервиза всичко е ок т.е. не хващаме проблема там на място защото се случва само на дълго като се пътува. Дали нещо не запича тоя гейт.... Турбото е оригиналното...все още:hilezh:

 

 Благодаря ви предварително!

Редактирано от IoanTsankov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диагностика?  

Как разбра,че губи налягане? С бууст метър ли? Губи се или надува по-малко от нормалното (авариен режим) ?

Ако проблема е в N75 би трябвало да даде грешка.

Доколкото знам гейта не трябва да се движи на ръка.

Без диагностика и живи данни можем само да гадаем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери всички вакуми до един, н75, възможно топлата част да е лошо напукана(външно), изпускателен колектор.. Фактори за причина, много. Моята така, след известно време с много агресивен МАП олегна в високите, мислихме че Гейта е за затягане, е, да ама не. Година по-късно колата се разглоби, поради неизвестни причини и желания и се установиха доста изненади. 


Как пробваш да отвориш гейт-а на ръка?


Чета подобно нещо за трети път в този форум. Явно, аз съм не достатъчно компетентен. гейта се отваря при определено налягане от газовете? Което на теория и практика, ако е напълно изправен, отварянето му с ръка е невъзможно. 
Ако говориш за пружината в него, е напълно възможно да си е заминала, и да не може да задържи налягането във високите. Съответно се затваря гейта.

Редактирано от killfame
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гейта на ръка трябва с доста голямо усилие да го мръднеш не е като на другите където са хлабави и си ги мърдаш с 1 пръст

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...