Jump to content

Допустим размер на джанти/гуми за Mercedes E500


Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Не успях да намеря желаното от мен Ауди и станах собственик на Мерцедес Е500 (Е550) 4 Matic 2007г. (фейслифт).

 

Колата е с оригиналните си лети джанти 17ки и е с чисто нови зимни гуми Континетал, които не искам да съсипвам в тия жеги и искам да си сложа АКО е възможно 19 цолови за летни.

 

В един от Бенц форумите така и не ми дадоха конкретен отговор, а само споменаха, че по книжка максималния размер за 4 матик версията бил 18 цола.

 

Някой пробвал ли е да сложи по-големи джанти и би ли попречило на нормалната работа на автомобила?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. виждаш в книжката или на етикет някъде по купето за налягането на гумите какви са допустимите размери

2. виж евентуално за AMG какви размери са позволени

3. почваш да разцъкваш онлайн калкулатор за гуми различни размери, които да отговарят на обиколката на сегашните ти гуми

4. това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AMG не трябва да са му ориентир, понеже са спорт пакет и е само задно при 211ките, дори да не намесваме офсетите

За 4матик е препоръчително да са еднакви размери и като гледам действително не е имало опция за 19" на тоя модел, макс гума е 245/40 R18

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тези мисля, че ще станат, защото в сайтовете и по книжка максималния размер е 18ка:

 

https://www.olx.bg/i2/ad/mercedes-amg-dzhanti-18-ID4Wwne.html#:66a8a942fe

 

Какво ще кажете? И какви гуми да гледам за тези джанти - хем да са достатъчно широки за стабилност, хем да не товари колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези джанти са реплика на АМГ. 

 

Търси оригинални такива, тези не стават, скъпи са и за по-малко пари може да се намерят перфектни оригинални джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...