Jump to content

Интервал за смяна на ангренаж ,ролки и водна помпа


lanpartty

Recommended Posts

Здравейте на всички !

Имам един въпрос за който намирам различна информация и немога да разбера кой е правелния отговор.Имам ауди а3 2.0TDI 16V 140 Hp engine -CBAB комънрейл 2009" предстой смяна на агренажа и ми светна и лампата на таблото че е за сервиз.Четох в немските форуми както и английски и американски и инфото за смяната и интервала са различни .Предишната смяна на агренажа беше направена в Ауди Германия на 180К Км сега е на 242К ремъка и ролките както и водната помпа са оригинални от Ауди.До колкото четох в немските форуми лампата на таблото е за проверка на самия ремък но не и за смяната му.Едни казват на всеки 90К Км други на всеки 120К Км други на 180К Км кое е вярното според вас по долу ще прекъча и сервизната книжка за Vw USA check service.Надявам се някои от вас да знае нещо .Хубае и успешен ден от мен !!!

2009_All.pdf

Редактирано от lanpartty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маслото го сменям аз лично заради партикулар филтъра на 12 , 13К редовно ,но за тоя ангренаж даже попаднах и на линк към Ауди в който си въвеждате номера на двигателя година,мощност и текущите ви километри и виждате в какво състояние и ми показа че всичко е сигутно ,но да посетя уторизирън сервиз за проверка на агренажа .... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи какъв пробег въртиш с тази кола и за колко време.Маслото само 5W30 съобразено с DPF-а.

2.0 TDI CR е добър мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако консумативите са оригинални на 120 000 км или 5 години, което настъпи първо. Ако не са ...на 60 000 км или 3 години.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/26/2017 at 2:13 PM, tonko2.0T said:
8 hours ago, venomcorp said:

Ако консумативите са оригинални на 120 000 км или 5 години, което настъпи първо. Ако не са ...на 60 000 км или 3 години.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

По фактурата от Ауди съдя че са пригиналните .Цената на агренажа беше около 185 евро .Благодаря за отговора !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

това е сервизната книжка на моето ауди а3 2009,става въпрос ако е оригинален ремъка.всеки сам преценява

 

IMG_0550.JPG

Редактирано от evroto9
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TDI около 120 000км

Бензин около 180 000км 

Или преценка на " вещо лице", това с годините е пак по преценка, но и да се кара над 5 години не е проблем.

Масло 15 000/ 30 000км зависи какво е маслото.

Филтри, зависи къде се кара автомобила, но пак около маслото, като километри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 2010-та са дори на 210 000км или 4 години, което настъпи първо. Най-често обаче около 180хил км протича водната помпа и тогава сменят. 

Редактирано от netizen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...