Jump to content

Интервал за смяна на ангренаж ,ролки и водна помпа

lanpartty

Recommended Posts

Здравейте на всички !

Имам един въпрос за който намирам различна информация и немога да разбера кой е правелния отговор.Имам ауди а3 2.0TDI 16V 140 Hp engine -CBAB комънрейл 2009" предстой смяна на агренажа и ми светна и лампата на таблото че е за сервиз.Четох в немските форуми както и английски и американски и инфото за смяната и интервала са различни .Предишната смяна на агренажа беше направена в Ауди Германия на 180К Км сега е на 242К ремъка и ролките както и водната помпа са оригинални от Ауди.До колкото четох в немските форуми лампата на таблото е за проверка на самия ремък но не и за смяната му.Едни казват на всеки 90К Км други на всеки 120К Км други на 180К Км кое е вярното според вас по долу ще прекъча и сервизната книжка за Vw USA check service.Надявам се някои от вас да знае нещо .Хубае и успешен ден от мен !!!

2009_All.pdf

Edited by lanpartty

маслото го сменям аз лично заради партикулар филтъра на 12 , 13К редовно ,но за тоя ангренаж даже попаднах и на линк към Ауди в който си въвеждате номера на двигателя година,мощност и текущите ви километри и виждате в какво състояние и ми показа че всичко е сигутно ,но да посетя уторизирън сервиз за проверка на агренажа .... 

Всичко зависи какъв пробег въртиш с тази кола и за колко време.Маслото само 5W30 съобразено с DPF-а.

2.0 TDI CR е добър мотор.

Ако консумативите са оригинални на 120 000 км или 5 години, което настъпи първо. Ако не са ...на 60 000 км или 3 години.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

On 7/26/2017 at 2:13 PM, tonko2.0T said:
8 hours ago, venomcorp said:

Ако консумативите са оригинални на 120 000 км или 5 години, което настъпи първо. Ако не са ...на 60 000 км или 3 години.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

По фактурата от Ауди съдя че са пригиналните .Цената на агренажа беше около 185 евро .Благодаря за отговора !

• 4 weeks later...

това е сервизната книжка на моето ауди а3 2009,става въпрос ако е оригинален ремъка.всеки сам преценява

IMG_0550.JPG

Edited by evroto9

TDI около 120 000км

Бензин около 180 000км 

Или преценка на " вещо лице", това с годините е пак по преценка, но и да се кара над 5 години не е проблем.

Масло 15 000/ 30 000км зависи какво е маслото.

Филтри, зависи къде се кара автомобила, но пак около маслото, като километри.

След 2010-та са дори на 210 000км или 4 години, което настъпи първо. Най-често обаче около 180хил км протича водната помпа и тогава сменят. 

Edited by netizen