Jump to content

2.4 APS прекъсва


drido

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Имам много досаден проблем. Прекъсва ми на всякакви обороти. В движение не се усеща проблема освен едно досадно придърпване ако пусна колата на 1 ва без газ с 10 км/ч.

Един път ми запали на 5 цилиндъра и работи така 2-3 секунди.

Освен редовните свещи, кабели и дюзи има ли нещо специфично което да погледна.

На VCDS не виждам проблем или просто не гледам където трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дросел, дебитомер ? спукан маркуч след дебитоемр и засмукване на неотчетен въздух след него ? вакууми ? 

за тези неща се сещам аз на пръв поглед. Бобините как са ? И на кое викаш кабели - на инсталацията на бобините ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.4 и 2,8 са с една голяма бобина колега.Чак на 3.0 почнаха да слагат бобина на всеки цилиндър.

За вакумите и проблеми по всмукателните пътища вкарва грешка за прекалено бедна смес а такава няма. А и обикновено съм забелязал ,че тогава оборотите играят.

Ще почна от кабели и свещи пък дано е в тях проблема. Кофти ,че  идват към 300 лв и може да се окаже че не е от тях. Та затова питам ако има някакъв специфичен проблем за този мотор.

Иначе другото което ми идва на акъла е дюза или по-зле, клапан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На газ или на бензин караш ? Ако да, на бензин как е положението ? Почни първо със свещи, че е по-лекия вариант от финансова страна. Огледайте хубаво кабелите и бобината от долната страна. Мойте кабели, бяха видимо в добро състояние, но като ги изкарах от страната на бобината и се разпаднаха :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та, свалих свещите и по каталожен номер се оказа ,че не са за моята кола а за Форд-Шавролет.

На цвят бяха бяло до към леко розово , което ме навежда на мисълта ,че сместа е леко бедна.

Иначе кабели и свещи са сменени от предишният собственик преди да купя колата.

Но интересно ,че след интервенцията нещата се оправиха. Дали някой кабел не прави хубав контакт.

Кабелите са нови. Марката им е BREMI. Някой има ли впечетления за тях. Качествени ли са или да ги сменя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...