Jump to content

Грешка EGR 19586


Мартин.

Recommended Posts

Здравейте колеги, от известно време не мога да открия къде точно е проблема с грешка 19586 - EGR System: Regulation Range Exceeded                   P3130 - 35-10 - - - Intermittent. През около 30-40км светва лампата за "чек" на двигателя и като я закача за диагностика изписва по-горе описаната грешка. Колата е А4 Avant 2004 1.9tdi AVF 131к.с. EGR клапана не е електрически както на някои модели, клапана е почистен, почистени са също датчика на дебитомера и датчик налягане за принудително пълнене, но ефект няма - грешката пак се появява след малко каране. Ако имате идеи от какво друго може да бъде, моля споделете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, със същия двигател съм и преди 2 години имах абсолютно същия проблем с чека и грешката. За съжаление трябва да смениш ЕГР клапана и всичко ще се оправи. Казвам за съжаление защото читав на Wahler е около 300 лева. В противен случай колкото и да го чистиш, винаги ще ти набива грешка и ще ти свети чека. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, vladimir7979 said:

А работи ли коректно,на живи данни гледан ли е?

Двигателя работни нормално, ня живи данни не съм го гледал и не знам как.

4 hours ago, Audi A4 Avant said:

Колега, със същия двигател съм и преди 2 години имах абсолютно същия проблем с чека и грешката. За съжаление трябва да смениш ЕГР клапана и всичко ще се оправи. Казвам за съжаление защото читав на Wahler е около 300 лева. В противен случай колкото и да го чистиш, винаги ще ти набива грешка и ще ти свети чека. Успех.

До колкото знам, няма как самият EGR да дава грешка, защото в него няма никакви ел. части и датчици.

5 hours ago, vladimir7979 said:

 

 

Редактирано от Мартин.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, vladimir7979 said:

Аз съм със същият двигател,2002г,със изкл егр,чек енджина свети единствено при проблем с изгорелите газове

Може ли малко подробности да споделиш колега?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На загрял мотор,без вкл консуматори,влизаш в блок ”енджин”,от там логин,логваш се с 12333, после адаптация   отиваш на 3-ти канал,даваш малко газ,за да остане активен егр,фабр стойности са 32768  ,около 250мг,,,,,,сменяш на 33768,даваш тест и гледаш дали се е сменила стойността от 250 на 370,може да се промени и на 34768,но вече не си в норми,ако са се променили даваш save,за самото механично изкл има писано много,ако не си наясно с всичко ,предполагам във всеки сервиз могат да е нсправят тази процедура

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е за да изключи софтуерно егр-а нали?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз казвам при мен как беше. От начало чека светваше и по някое време гаснеше, после пак така. По едно време светна постоянно. Закачиха ми го в един сервиз на VAG и излезе ЕГР-а. Смених го и всичко се оправи. За затапване и софтуерно изключване нищо не мога да кажа. Мисля, че без него зимата бавно ще загрява колата, но не съм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги, някой знае ли дали има други варианти, за да не се впускам директно в покупа на ЕГР (все пак не е евтин)? Или как да се потвърди че грешката идва от самия клапан а не от някой датчик?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми има - взимаш един нов ЕГР с уговорката да го върнеш в 7-дневен срок и караш с него. Другият вариант е от някой сервиз, колега/познат с вакумен ЕГР за 1.9.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, смених EGR-a с нов на Wahler  и лампата за чек-а изгасна сама. Благодаря на колегите са мненията и съветите.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...