Jump to content

Audi S4 b6 4.2 V8 мнения


cactusus

Recommended Posts

Здравейте колеги. Търсих в форума, но нищо не намерих за мнения за въпросния автомобил - здравина , плюсове,минуси ,разход с ГИ и без ? От какво страдат и къде съм и слабите места , консумативи. Благодаря предварително. Поздрави.

Ps. https://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=4261 освен това .

Редактирано от cactusus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора е с вериги,които се намират в задната част.Демек към купето.И при обслужване/смяна/ се вади мотора от коша.

Не е FSI,в случай,че решиш да му монтираш газ.Разход градско-20 може и да ги удариш,но зависи къде караш основно.

Два вида трансмисии-ръчна и автоматична 6 степенни,като автомата е типтроник.Серийно с куатро задвижване.Трябва да се пази от прегряване.

С ръчна кутия дърпа добре тая осемцилиндрова таличка.

Най-добре е да се търси такава с история.Малко хора се навиват да ги ремонтират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :) Като цяло в София най-вече карам. Моторът като цяло предполагам е здрав и веригите са му проблем при смяна само така ли да разбирам ? Поздрави!

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 аз не вярвам да може да се направи. Карам същия (е..почти де) мотор в C5 и на скоро, понеже много почнах да се отпускам и стигнах до 28 градско :hilezh:... реших да тествам - без ластици между сфетофарите, без кикдауни през два метра, без форсажи,абе...спрях да карам като олигофрен и почнах да карам като бабичка дето и не довижда - възможно наи плавно и леко ускорение, помагане на скоростната по някой път да качи скоростта а не да цикли на 3-та до 3к оборота примерно.. най доброто което успях да постигна е 23 - 23.5. Това в софия и като се има предвид че бачкам на смени и обикновенно се движа когато няма почти никакъв трафик по улиците (сутрин към 6.30 и вечер към 7.30  от бизнес парка през малинов до макдонадлс или през околовръстното или през пътя за бистрица посока лесото)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казах около 20,но в Софето е ясно,че ще гори.В прованса пада.

Вериги и обтегачи само оригинални,за да не се налага отново сваляне на двигателя.

Ако искаш да караш осмак на газ при А4/8Е/,това е мотора/BBK/.Другия V8 е FSI при RS4 B7/BNS/.

S4 4.2 V8 има и с код на мотора BHF,американска версия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм хвърлил око на тия B6-ци , но където и да погледна хората си карат с 15-20 градско без никакви проблеми, не знам при С5 как е. А за веригите и обтегачите само от Порше ли се взимат? И имат ли други болежки тия коли? Щото ангренажа не го виждам като болежка. Веднъж на 100 000 се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Порше нямам идея.Там @Raino може да ти даде отговор.

Другото е да се поръчат от немско,но трябва да имаш хора.Иначе може да са ментак и да не изкарат много време.

За кое С5,А6 ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...