Jump to content

Клапан картерни газове AUDI A4 B6 1.9TDI AVF


Silwerr

Recommended Posts

Здравейте колеги,

От известно време имам доста завишен разход на масло и четейки по форума, стигнах до извода, че разхода е точно от там.
Проблемът е, че никой не може да ми даде отговор на 2те въпросчета:


1. Къде точно се намира филтъра за картерните газове?
2. Дали има отделен клапан на картерните газове или трябва да сменя целия капак на главата?

 

Благодаря Ви предварително!


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колега. Клапана на картерните газове се намира точно на капака. И за съжаление, при тези мотори се сменя целия капак. Ако не се лъжа струва 250-300лв. В братският VW форум има доста обширна тема за този проблем. Дори има линкове с клипчета как руснаци го разглобяват, сменят гумичката и след това го лепят с лепило. Не мисля, че е много удачен вариант, но всеки сам преценява. Търсих, но не намерих само гумичката и пружинката. Нека и по - запознатите да кажат, но в общи линии е това. Успех с решаването на проблема.  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/25/2017 at 3:57 PM, Silwerr said:

Здравейте колеги,

От известно време имам доста завишен разход на масло и четейки по форума, стигнах до извода, че разхода е точно от там.
Проблемът е, че никой не може да ми даде отговор на 2те въпросчета:


1. Къде точно се намира филтъра за картерните газове?
2. Дали има отделен клапан на картерните газове или трябва да сменя целия капак на главата?

 

Благодаря Ви предварително!


 

Наскоро имах същия проблем и ми го обясниха по следния начин: Когато клапана за картерните газове се развали, турбината започва да смуче масло от там, тъй като създава вакум. При мен имаше около 150мл масло в интеркулера и при по-бързо каране това масло се качваше по турбо пътищата и излизаше през отворите на ЕГР клапана. Няма отделен клапан - капсулован е в капака, който се сменя задължително с оригинален. Преработката не е препоръчителна както ти е казал и колегата в горния пост. Аз си купих нов капак от КОКО и за момента съм изминал 400км без проблем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...