Jump to content

Смяна на тампони на двигател и ЕГР


IliyanGeorgiev

Recommended Posts

Здравейте, предстои ми смяна на тампони на двигателя и искам да попитам дали е необходимо да сменя двата при положение, че само десния е за смяна?
Задължително ли е да са оригинални или е ок и друга марка - Meyle примерно? (не ми се правят неща от селскостопански характер, но ако става, защо не?)
ЕГРа дава грешка и свети чека, на комп. също дава, че не му е добре.
Майсторът ми даде 3 варианта:

1. Смяна с нов.
2. Чистене.

4. Софтуерно блокиране.

Кой вариант препоръчвате и защо. Той ми препоръча да се забрани, но пък ще струва 500лв, а нов е 230. Откъдето изскача въпросът - толко ли често се задръства и се налага смяна?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е тъпо софт да се спира ако не правиш тунинг .

Ако го смениш едва ли ще ти се случи пак .

Редактирано от daramusss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. За тампоните на двигателя - не се сменя такъв тампон, ако не е за смяна, за разлика например от смяната на накладки, пружини и др.

2. Оригиналните тампони са препоръчителни, но не и задължителни. При афтърмаркет тампони обаче се гледа производителят им да е реномирана фирма и да не са ментета.

3. За ЕГР-клапана - чистене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите колеги. Допълнителен въпрос - коя марка бихте препоръчали Corteco или Meyle? Също така дали има ментета, защото гледам в един сайт е 190лв тампона, в друг 270лв и в трети е 320лв?
https://autoprofi.bg/tampon-dvigatel-za-audi-a4-avant-(8k5-b8)-30-tdi-quattro-25509.html
https://www.autopower.bg/тампон-двигател-audi-a4-avant-8k5-b8-3.0-tdi-quattro-d855c108.html
https://www.autodoc.bg/rezervni-chasti/oekachvane_na_dvigatelja-10638/audi/a4/a4-avant-8k5-b8/25509-3-0-tdi-quattro

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тампоните на двигателя няма често срещана практика ако се скапе единият от тях, че скоро ще се скапят и другите.

Философски погледнато обаче, действително само нови тампони си е най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звъннах на тия от първия линк да ги питам какъв е филма и дали иамт гаранция и момчето ми обясни, че в момента им е такава цената за още месец иначе са 270 и гаранцията си е 2г. Ама то за 190лв си заслужава да изкара 2г докато измрънка и другия и после 2та накуп оригинал. Или греша?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем реално е този тампон, който е здрав в момента, да изкара повече от новия, който възнамеряваш да сложиш.

Точна прогноза за това не може да се даде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...