Jump to content

А8 3.3 TDI съвети


mustang

Recommended Posts

Здравейте. Случайно взех че си купих Ауди А8, 3.3 тди, 2001 г. Досега не съм имал дизел, взех го  с пълен резервоар, та я ми кажете дали сте ползвали добавки и каква да му сложа като за начало. Отделно от това съм отворен към всякакви съвети като за начало-какво, кога и как трябва да обслужа. Окачаването  е сменяно цялостно наскоро. Има си сервизна история в България, обслужвана е винаги навреме. Има теч на масло от мотора, но явно това е често срещано за тези аудита и скоро ще я водя в сервиз.

Редактирано от VBI
Заглавие
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обслужвай я качествено, защото това е много рядък двигател и ако нещо се счупи (примерно някой вал) ремонтите са безбожни скъпи. Ако си от София, в Д-Брос ще ти обяснят каквото те интересува за тази кола и можеш да разчиташ на тях за качествен сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

След като смених маслото на мотора, антифриза и хидравличната течност да попитам - колко литра масло хваща скоростната кутия и каква марка да търся. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 11/6/2017 at 2:40 PM, mustang said:

Също така не мога да намеря копчето за завесите на стъклата на задните две врати.

не знам къде е, обикновено не са ел. тия завеси. Копчето за завесата на задното стъкло е до парктроника на централното табло

 

On 11/6/2017 at 9:36 AM, mustang said:

След като смених маслото на мотора, антифриза и хидравличната течност да попитам - колко литра масло хваща скоростната кутия и каква марка да търся. 

по спомени 7-8 л събира и трябва да сложиш оригиналното, препоръчано от ZF/Audi. Мисля, че е около 15тина лв/л. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото. Забелязах, че има тресене при ниски обороти. Възможно ли е да е от ниско ниво на масло в кутията или задължително е хидротрансформатора. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да е от страшно много неща. Ако не ти свети чек-а най-добре да отидеш на добър диагностик.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...