Jump to content

Малко инфо за климатроника


Wengen

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Скоро се сдобих с A8 D3, 335 коня, 2005 година, и имам един въпрос, отговор не можах да намеря в темите. 

Става дума за климатроника, как да го накарам да спре да работи през зимата /имам предвид компресора/  и да ползва единствено топлината на двигателя?

Няма копче econ, като в предишното ми ауди. Прочетох, че трябва да се натисне setup и тогава се появявало меню, където има и позиция econ, но при мен при натискането на setup не се появява никакво меню и до там!

Поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе под 5С компресора на климатика се изключва автоматично, съответно зимата няма да работи със сигурност. Как може да се изключи при А8/Д3 нямам представа, но можеш да опиташ да натиснеш setup, когато си в менюто на климатроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно там на тоя сетап е и си има екон. Не в сетап-а от централната конзола! Копчето е от страната на пасажера, до врътката за градусите. Ако там не излиза на дисплея, вече ше е различно. Примен от слаб акумулатор не излизаше, имай го предвид

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахааа... Да, там е от страната на пасажера, като го натисна светва червен индикатор, че е натиснато, но никъде нищо не се появява и не се променя.  Инак колата зарежда добре, пали без проблем и не виждам да е слаб акумулатора, но знае ли човек?

Забелязах нещо друго, като стана дума за акумулатора, като дам на задна и светнат индикиращите светлини за включена задна скорост имам чувството, че има пулсиране в светлините /трептене/. Слабо е, но се забелязва. Това какво може да значи?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да я закараш на доктор :)

ше я изчетете, ше си каже какво няма комуникация и защо, след това ше се намери къде е проблемът

п.п. а като регулираш градусите , излиза ли ти скАла на дисплея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко друго излиза, само когато се натисне setup нищо не се появява. Докторът каза, че не показва грешка. Климатикът работи,  топли и студи :), но все пак трябва да мога да изключвам компресора, нали? На старото ми ауди това ставаше с едно копче.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Малко извън темата, но да не пускам нова.

Какво прави "econ" функцията?

Колко амперчаса трябва да е акумулатора за Audi A8, D3, 4.2 бензин, FSI? Видях от 95 до 110?

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако econ е включено, компресорът на климатика е изключен.... демек , колата ти е по-икономична :lol:

за другото, повече е по-добре...аз съм със 110 ампера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...