Jump to content

Големина Джанти и Гуми : мотор 3.2 FSI


lazarov1994

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

поразгледах доста сайтове и виждам че r16 се слагат на A6 4F, но не съм сигурен за 3.2 двигателя дали ще станат : 
Притиснението ми е че може спирачния апарат да е по-голям от на моделите с  мотири като 2.0TDI или 2.4i където са най-срещани по-малките размери.

Ето и някой интересни линкове: https://tiresize.com/tires/Audi/A6/ , https://www.wheel-size.com/size/audi/a6/2006/,  https://www.audi.de/content/dam/ngw/product/used_cars/a6/pdf/a6c6/2007_03_a6_c6_32fsiquattro.pdf

 

Някой запознат може ли да сподели мнение, тъй като си търся да закупя джанти със зимни гуми и възнамерявах да са r16.

Благодаря предварително.

 

 

 

wheel_sizes.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо искаш 16ки на 225/55 ? На моята го дават 225/50/R17 ... не мисля,че разликата във височината ще е толкова фрапантна ако се притесняваш за джантите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със същите джанти съм като на Милослав за зимни 16''.

наистина е друга кола, и като возия(+), и като визия(+).

За 16 точно това е размерът: 225/55/16 и наистина едвам влизат :)

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз принципно съм с 18ки и сигурно ще умра като видя как стоят 16ките. Въпроса е че колата е пълен С пакет вътре/вънка и предполагам е с по-големите дискове, за който колега pe6ko споменава - 347мм отпред и 330 отзад. Най-добре е да ги измеря 1во и тогава. Иначе на колега Милослав не стоят лошо, поне от тази снимка. Иначе в момента съм с 245/40/18 и доста ми допада как стоят, но за зимни такъв размер малко повечко ми идва като че ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми колеги по номер на рама ми дават дискове :  347мм отпред и 330 отзад . Май ще са 17ки. Благодаря на всички за отговорите. Ще щтракна и аз разликите преди след като взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си зимни гуми 235/45/18 или 245/45/18 и си ги сложи на 18-ките, ще вози доста по-меко от стандартния размер. Това с втория комплект джанти си е една набутвация на пари и влачене на тежести до гумаджията. Едни 18-ки гуми Фалкен например с размер 235/45/18 са 210 лева на бройка, не вярвам 17-ките да са толкова по-евтини, че да правиш всичките тези упражнения.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Дали ще има разлика в возията от 40 на 45 ? съмнява ме дори да се усеща, и аз съм против да се взимат по малки джанти зимата, с 18 си карам и това е .Сега ми трябват нови гуми и се чудя да се качвам на 45 но нз дали разлика ще има и дали си заслужава.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз като купих колата, беше с 245/40/18 и не можах да ги изтрая и една седмица по софийските дупки. 235/45/18 са доста по-добре като возия, а 245/45/18 са си направо екстра. В смисъл вози меко и не са по-грозни от 16-ките.:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз не знам какво им се плашат хората на тези 18-ки, при тях все още има избор на нормален балон. Увеличаваш малко общия диаметър и си ти с едни 245/45/18 например. Даже не може да се каже, че и километража ще дава по-грешни показания от заводския размер. Трудното идва при 19-ки или 20-ки там вече мъката е голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги пред голяма дилема съм : 
Варянт 1: 245/45/18 гуми са 840лв.

Варянт 2:Джантите 17ки + същите гуми като марка и модел 225/45/17 = 966лв.

Върпоса е за 126лв струва ли си, защото в крайна сметка ще спестиш някой и друг лев и ще запазиш малко гумата от сваляне и качване и някой ден ще продадеш поне джаните във Варянт 1. 

:( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, lazarov1994 написа:

Колеги пред голяма дилема съм : 
Варянт 1: 245/45/18 гуми са 840лв.

Варянт 2:Джантите 17ки + същите гуми като марка и модел 225/45/17 = 966лв.

Върпоса е за 126лв струва ли си, защото в крайна сметка ще спестиш някой и друг лев и ще запазиш малко гумата от сваляне и качване и някой ден ще продадеш поне джаните във Варянт 1. 

:( 

За мене аз ти писах, слагай си малко по-високи гуми на 18-ките по възможност нови и си свиркай. Тия гуми с джанти за 1000 лева не ми се вярва да са нови. Не се вкарвай във филми с джанти втора употреба, че си нямаш представа колко заварявани и маскирани джанти се продават. Нови китайски джанти също не е оферта особено ако са със втулки на централния отвор. Така че ако са ти добри и оригинални 18-ките, слагаш им нови гуми и няма да имаш проблем със 245/45/18 няма да ти е твърдо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни махнах 19-ките 255/35/19, сложих 18-ки 245/45/18, разликата във возията е огромна, хем съм с въздушно. Ето така изглежда колата с 18 - ките.

 

 

Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполага се, има Фалкен-Японски гуми по около 210 лева бройката. Тойо и те са нещо подобно, максимум 220 лева за бройка. http://www.gumi7.com/bg/tire/42285/TOYO-S953-235-45-R18.html

Понеже аз съм с този размер, 245/45/18 са малко по-скъпи.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Имаш ли снимки че ми е инт дали седят грозно по високите гуми на 18ки?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, ама твоите джанти 19-ките са едни от най-хубавите за мене. За съжаление хубаво и комфортно са две несъвместими понятия по нашите пътища.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, с 19''-те на гладък път в България ми беше удоволствие :)

а в Германия съм виждал коли с буквално 1,5 см височина на гумата, но там - може :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...