Jump to content

Голям разход на масло при B4, ABT мотор


okops

Recommended Posts

Колата е Aud 80, B4, АБТ код на мотора.

Миналата година беше правен основен ремонт на двигателя, сменени сегменти, обслужена глава ит.н. С други думи на хартия всичко е направено както трябва.

Моторът има нормална динамика, не пуши, няма течове на масло, в това число и отдолу по кората нищо не е капало, разходът е също в норм, но на 1000 км яде по 1 литър масло. Порбвано е с различни масла да се кара, но подобрение няма

Сменихме в последствие и маслоуловителя, но проблемът не е от него.

Идеи откъде може да идва разходът на масло?

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има три неща:гумички,водачи сегменти.Написал си,че са сменени,но...........това е.Водачите на клапаните сменихте ли?Мерихте ли цилиндрите за елипса?Хонинг правихте ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверих във фактурата.

Водачи не са сменяни, за цилиндрите по -скоро не вярвам да са мерени.

Гореизброеното при предстоящото отваряне на мотора ще го имам в предвид.

Благодаря за насоките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като си правих ремонт на мотора смених всички водачи(16бр.).На всмукателните клапани водачите бяха добре,но на изпускателните бяха с 0,02мм.над допуска и сменихме всички.Леглата на клапаните ги направиха на кординат,шлайф на главата.Мерихме цилиндрите за елипса.Бяха добре,но хонинга беше започнал да се заличава на някои места по цилиндрите.Съответно свалих блока,направиха му нов хонинг,нови лагери(основни и биелни),сегменти нови,гарнитури,семеринги,ролки и ремъци и накрая нов комплект съединител заедно с двете помпи.Един месец почти спах в гаража,защото си я сглобявах сам,но после нема такъв кеф.И това всичкото го направих,защото ако я карам по-агресивно за около 5 000км. ми изгаряше близо половин литър масло.Сега не го пипа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50 minutes ago, veselin velchev said:

Един месец почти спах в гаража,защото си я сглобявах сам,но после нема такъв кеф.

Евала за труда и търпението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше през февруари 2015г.:hilezh:

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се чудя как някои хора сменят сегменти без да са премерили цилиндрите:nixweiss:  Ако цилиндъра е износен, разхода на масло няма да се оправи със нови сегменти, даже може да се увеличи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...