Jump to content

Катализатор - P0420 efficiency below threshold?


aRobben

Recommended Posts

Колеги, 

 

след като направих няколко курса до Dbros и сменихме дебитомер и няколко тръбички към кулера, някакъв клапан и  fuel trim bank 1 system too lean вече изчезна... или поне за сега. Вчера докато си карах чека пак светна, но за моя изненада вместо познатата греша вече беше друга - P0420 Code: Catalyst System Efficiency Below Threshold (Bank 1). В момента, в който светна чека колата баше на газ. След катто изчистихме грешката покарах още малко на газ и реших да я превключа на бензин. 100-120км по магистралата и малко градско на бензин, греша все още няма. Ще продължа да я карам на бензин пък ще видим какво що.

 

- Има ли вариант след скорошните намеси по горивната система, газовата да има нужда от нова настройка?  

- Как стоят нещата с тия катализатори? Колко катализатора има тоя тръц? (2.0TFSI доколкото знам е с два) Какви са им цените, какви са алтернативите. Аз намерих да едно място цени от порядъка на 1300-1400лв. и направо се облещих. :wall:  Чувам, че някои хора направо ги махат, но това доколко е Ok? Как изобщо минават ГТП тия коли? Подлежи ли на почистване катализатора? Карбоново почистване? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ламбда сонда,ако е с четири важни са първите две,за смесообразуването

Другите две са ЕКО и чека свети при всичките.

Последните две смяната им е въпрос на избор,и свикване с светещ чек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, vlado написа:

Другите две са ЕКО и чека свети при всичките.

 

Това нещо не го разбрах... 

 

Ако е от ламбдите, не трябва ли грешката да излиза и на бензин? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола е с две ламбди, втората е за катализатора, но ако проблема е в нея грешката мисля че е друга. При мен излизаше същата грешка, явно си беше свършил катализатора, даже дрънчеше леко на студен мотор, но чека светваше рядко, през 2000 - 3000 км понякога. Аз лично си купих нов катализатор от английския ибей за 80 паунда - BM Catalysts, смених го, и от тогава нямам никакъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

@ba4o Къде намери читав катализатор само за 80 лири? 

Питам защото и аз търся, но не намирам под 250 евро... 

Намерих едно но не знам дали пасва.. Колата е А4 Б7 1.6 8EC..

 

Редактирано от fbika75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си карам със същата грешка и без катализатор от 2 години и нямам никакви проблеми на гтп. Категория 3 съм.

Редактирано от Georgi Pleven-Burgas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ако катализатора го няма физически ще се появява тази грешка винаги.За да я не се появява след като махнеш катализатора физически трябва да се изключи и софтуерно.Корекцията в софтуера е минимална само се спира проверката на състоянието на катализатора .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...