Jump to content

3.2 FSI Гори масло


Nikolay1990

Recommended Posts

Скъпи колеги,

 

имам следния проблем. Закупих си Ауди А4 3.2 FSI от Щатите, произведено е 2009-та година. Колата е без грешка, но имам следната драма с маслото. Смених масло, филтри и т.н на 18 януари. Маслото, което ми сложиха е ЕНЕОС 5W30 като спецификацията му за WV моторите e 502, 505 и 505.1. Преди няколко дена, тоест около 20 дена след смяна ми светна лампичката да долея. Викам си окей в крайна сметка минах към 1800 км мотора е бензинов, мощен и трябва да се досипе. Вчера досипах 1 литър от същото масло и сега като влезна в конзолата виждам това: (приложена снимка).

 

Имам няколко въпроса:

 

1. Мой познат ми сподели, че фактически тази скала (от снимката) отчита само горния един литър изхарчен от общо 7, тъй като колата е направена така, че да не се кара с под 6. Това вярно ли е или скалата си отчита цялото налично масло?

2. Маслото, което съм сипал подходящо ли е?

3. Няма видими течове, колата е гледана и в Ауди и при друг майстор, които не са забелязали такъв проблем и съответно нормално ли е да изгори 7 литра за тези километри (ако скалата засича цялото налично масло)?

 

Благодаря предварително.

 

Николай

27849319_10204056384766624_1890402375_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от щека, скалата си показва доста точно.

Естествено, че това не е цялото масло.

Представи си, че това е щеката и скалата показва от min до max, което в случая е 1 литър.

Това обаче не трябва да те успокоява особено, защото литър масло на 2к километра не е нормално за 3.2 FSI (то за никой мотор не е, но при TFSI го има).

Не съм го чувал това масло с което караш, но и не ги разбирам маслата особено.

Бих ти препоръчал да пробваш с оригинално VAG масло преди да правиш друго щом няма видими следи за течове и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са сервизните препоръки за маслото:

Approved Engine Oils

From model year 2005, all Audi engines must always use engine oil that expressly conforms to Audi Oil Quality Standard VW 502 00 (with viscosities
of SAE 5W-40, 5W-30, 0W-40).

Warning: Failure to use engine oil for your engine that expressly conforms to Audi Oil Quality Standard VW 502 00 can cause engine failure on the
highway that can cause a crash and serious personal injury.

 

Това формално означава, че маслото е ОК.

 

По книжка го дават максимум 0,5 литра на 1000км. Аз съм със същия мотор и ми гори 1 литър на 10 000км., което е много добре.

Но 1 литър на 1800км е малко повече - препоръчвам да се извадят свещите и с камера тип сонда да се огледат цилиндрите - може тогава да се види нещо интересно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...
On 2/11/2018 at 1:12 PM, NikiNike said:

Това са сервизните препоръки за маслото:

Approved Engine Oils

From model year 2005, all Audi engines must always use engine oil that expressly conforms to Audi Oil Quality Standard VW 502 00 (with viscosities
of SAE 5W-40, 5W-30, 0W-40).

Warning: Failure to use engine oil for your engine that expressly conforms to Audi Oil Quality Standard VW 502 00 can cause engine failure on the
highway that can cause a crash and serious personal injury.

 

Това формално означава, че маслото е ОК.

 

По книжка го дават максимум 0,5 литра на 1000км. Аз съм със същия мотор и ми гори 1 литър на 10 000км., което е много добре.

Но 1 литър на 1800км е малко повече - препоръчвам да се извадят свещите и с камера тип сонда да се огледат цилиндрите - може тогава да се види нещо интересно...


В момента се чудя дали да закупя Ауди А4 Б8 2009 година, 3.2FSI Quattro. Защото чувам че 1.8TFSI и 2.0TFSI бутат яко масло, и трябва да се сменят ризи на буталата и тн. Имаш ли някакъв проблем с твоята кола от към масло, и същия модел като този, който искам ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...