Jump to content

Ауди 100 - 1991 година проблем с датчика за температурата


VirtuoZo

Recommended Posts

Днес го купих аудито и имам следния проблем. Забелязах че датчика за температурата на двигателя не отчита нищо, обадих се на предишния собственик и той ми каза че това се случвало на всички 100-ици, но да не съм се притеснявал нямало никакъв проблем, тя перката си охлаждала, само датчика за отчитането се скапвал.

Аз отворих капака и видях че голямата перка се върти (постоянно ли е зацепена тя???), но отляво на нея (когато сме пред колата) има една по-малка перчица която е не се въртеше, тя за какво е?

Къде мога да си намеря такъв датчик за да следя температурата на двигателя от купето, че така ми е търсене.. и колко пари струва долу горе?

Дано сте ме разбрали, мерси ;-) :hilezh:

Редактирано от VirtuoZo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези датчици се скапват много лесно наистина.

Купувате си нов - струва около 60 лв. и в някой сервиз го сменят - става за 10 мин.

Аз имах същия проблем - моят не се вдигаше на повече от 50 градуса - измериха ми го и се оказа, че се е скапал. Като го смених, всичко е наред и си показва температурата :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има обаче една особеност, че като го смениш след време пак се скапва, защото този датчик е слабо място на всички 100-ци.

Аз веднъж съм го сменял и 1 година изкара и пак се скапа. Бях решил пак да го сменям, но един познат с 100-ца ми каза - недей - аз 2-пъти го сменям - все се разваля :respekt:

За това повече няма да го сменям и ще си карам така :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем да си караш така, но не дай си боже да ти се скапе перката и да тръгне да прегрява - няма да разбереш :respekt:

Аз моя го смених преди повече от 2 години и не съм имал проблеми (то никога не е късно де).....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря ви колеги, но на този въпрос не ми отговорихте:

Аз отворих капака и видях че голямата перка се върти (постоянно ли е зацепена тя???), но отляво на нея (когато сме пред колата) има една по-малка перчица която е не се въртеше, тя за какво е?

п.п. Колата ми е без климатик!

Редактирано от VirtuoZo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте колеги. Имам 100ца от 3 години и от самото начало не ми отчита температурата! Като закачихме колата на компютър показа,че не работи датчика за температурата.Смених го,но пак не показваше нищо :bia: .Оказа се,че датчиците са два:един за таблото и един за компютъра.Смених и другия и пак нищо :hilezh: Ако някой има предложение за проблема нека да каже :bia:

Само се надявам да не се окаже,че проблема е в самия уред на таблото,защото тогава разглобяването е кофти. :flipoff:

Иначе ми е загрявал двигателя и веднага светва лампата

Редактирано от ibonev85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе ми е загрявал двигателя и веднага светва лампата

искама да се поправя,сетих се,че лампата ми светваше,защото имах спукан фланец и ми изтичаше водата и спадаше рязко нивото на водата.мисля че светва заради датчика на казанчето :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...