Jump to content

Настройка налягане на изпарител


Recommended Posts

Колеги, трябва ми да намаля налягането на изпарителя , но няма стойности в софтуера - върти се по посока на часовниковата стрелка ли - за намаляне? И втори въпрос - трябва ли да натискам надолу докато въртя или не?

Ако не стане , май ще слагам някакъв ефтин изпарител куча марка. Благодаря за съветите предварително.

П.С. Курника гори сега 13 газ. на дълго .

product_78.jpg

Редактирано от kostaIliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А след като няма стойности в софта, как прецени че трябва да се намалява налягането?

Sent from my BENEFON SIGMA GOLD powered by MOBIKOM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

В софта има един диалогов прозорец където се наглася докато стане ОК. Но нищо не се променя когато въртя наляво надясно. След това вече смята горивото. Та мисля че е високо. Затова питам натиска ли се докато се върти или не. 

Етагаз - дядото на Газовия инжекцион. 

 

 

Редактирано от kostaIliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се натиска докато се върти, ама не съм сигурен колко трябва да го врътнеш. А нещо друго променя ли се докато въртиш редуктора?

Sent from my BENEFON SIGMA GOLD powered by MOBIKOM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще ходя да пробвам. Не се променяше последно - поне не видимо. Но сега сложих други стъпкови моторчета - малко по здрави и ще пробвам с тях. Трябва софта да изпише че е Ок. Това е . Но не изписва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз това го знам, но ми е като хоби. Колата върви супер само разхода е до небесата. На ежедневната кола имам Ловато ГИ и съм супер доволен. Сега мисля да сменя изпарителя с някакъв ефтин за до 100 лева. Този явно е за менбрани и не подлежи на ремонт вече - на над 250 000 км. е . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тартарини Етагаз. Той е само една версия. Сега го настроих без налягането, но с коригиране на налягането щеше да е по добре. Взима се впредвид ламбдата и показания на TPS. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, Тартарини... моето тартарини скоро ще иде скоро в кофата.. толкова ми е зле изпарителя, че при пълно бутилка дори, като смачкам турбината наляганет пада на 0.4-0.5 и се насира и обръща на бензин. Ама понеже са ми нови филтрите, чакам още няколко хиляди километра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

@Муцев, колега какво ти е мнението просто да го заменя на  Тартаринито редуктора с чисто нов ефтин вариант. Дали ще стане работата. То все са редуктури? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър съвет , Благодаря . 

Иначе сега ще опитам за последно с моя изпарител - Тартаринито. Разглобих го и се оказа , че пружината отгоре е натегната докрай и не може да се развие отвън - реално може само да се натяга. Развих я докрай и се надявам след нова настройка налягането да падне и оттам да ми спадне и разхода до поносими стойности. Сега гори 20+/100 а колата на бензин е пушка - гори 10/100 смесено , което за А4 комби е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе та*ак е това Тартарини, ма като си се запънал, мъчи се [emoji6] Аз отдавна съм ги отрекъл и падне ли ми удобен случай ги изрязвам до дъно [emoji41]

Sent from my BENEFON SIGMA GOLD powered by MOBIKOM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Всичко е било от налягането. Свалих разхода осезаемо. Сега ако сменя и стъпковите моторчета ще стане муцка. Само да си намеря ефтини трета употреба... Хубавото е че сега емулира сондата добре газовия компютър и не ми набива грешки на бензин и пали супер. А хубавиците от ВААС в Пловдив незнам как ги правят тия настройки , но смесите ми на бензин са тихия ужас след като барат настройките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...