Jump to content

Механично отваряне на багажник


nickgaidarov

Recommended Posts

Привет,

 

Колата е А4 В8 седан, 265 к.с. Свален е акумулатора, при което четирите врати са останали отключени, но багажникът се е заключил.

Някой знае ли как багажника може да се отключи по механичен път, за да се сложи в него и самият акумулатор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е щото написа, че е 265 коня.

При тези нечовешки коне механизма за отваряне е съвсем различен и никой друг тук няма подобна, че да ти каже как се отваря.

И в 11 вечерта очакваш да скочи целия форум да ти отговаря на минутата.

Няма такъв психопат като тебе Гайдурин :hilezh:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е, че се справих.

А трябваше, защото утре рано сутринта колата ми трябва.

За тези, които биха изпаднали в моята ситуация - решението, което намерих, е следното: с помощта на кабели подадох ток към клемите в двигателния отсег и багажника се отвори.

Вероятно има и по-добри начини, но и този със сигурност върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-елегантният начин и щях да ти го напиша, ако не беше обявил проблема за решен... Вече... :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и други начини, тук и тук, в книжката на колата трябва да го пише също.

Ако е американско изпълнение мисля, че там от доста години има изискване да има дръжка/бутон от вътрешната страна с който да може да се отвори багажника в случай, че отвлекат някой и го напъхат там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, Aleks67 said:

Това е най-елегантният начин и щях да ти го напиша, ако не беше обявил проблема за решен... Вече... :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Благодаря за високата оценка по отношение на досетливостта ми, а следващият път действай по-бързо, защото в критични ситуации бързината за преодоляването им не е без значение.

2 hours ago, fifipaldi said:

Има и други начини, тук и тук, в книжката на колата трябва да го пише също.

Ако е американско изпълнение мисля, че там от доста години има изискване да има дръжка/бутон от вътрешната страна с който да може да се отвори багажника в случай, че отвлекат някой и го напъхат там.

Благодаря, Фифи - наистина благодаря.

А колата не е американско изпълнение, но идеята не е лоша и за българската действителност, за съжаление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За облегалки, фиксирани към купето, тези клипове едва ли дават опция... 

 

BTW, аз темата я видях в 12 снощи... :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен е необяснимо как колата може да има опция за дистанционно отваряне на багажника от ключа, разбира се при инсталиран акумулатор, а да няма елементарно копче някъде, където по механичен път човек да си отвори багажника в аварийна ситуация. Мисълта ми е за точно такова копче (или бутон, лостче и т.н. - както искате го наречете), каквото имат и най-елементарните коли сигурно от поне 100 години. В първия момент не се обезпокоих особено, защото знам, че на кората на шофьорската врата има и копче за отваряне на багажника, но се оказа, че и то не работи при липсващ акумулатор. Сега на спокойствие прочетох, че в менюто на колата има опция с VCDS да се нагласи така, че при оставянето на четирите врати отключени да остава отключен и багажника и ще го направя, но това все още не намаля недоумението ми как може да създадеш кола, на която акумулатора се монтира в багажника, и да се стига до такава абсурдна ситуация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори в борда при настройките за заключване има опция за багажника и може да се нагласи да бъде ли отключен с вратите или не. Кабел и VCDS не е нужен за целта поне при мен. Разбира се нужен е акомулатор... явно проектантите не са имали място отпред. При мен с ТДИ 3.0 видимо няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблем това, че акумулаторът е в багажника. Дори напротив - според мен това е по-доброто решение, тъй като по-добре се разпределя товара, сигурна е защитата от вода и др. Проблемът е, че както в моя случай има възможност да се стигне до това, че да се чуди човек как да си отвори багажника.

Редактирано от nickgaidarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...