Jump to content

Смяна на антифриз


turbo_quattro

Recommended Posts

Здравейте колеги! Скоро ще сменям антифриза и искам да ми препоръчате качествен антифриз на добра цена. Също така да ми кажете как е най-правилно и най-лесно да се смени антифриза. G11 син или зелен трябва да бъде и 6,5л ли събира системата? Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш кранче отвиваш и точиш и наливаш новия, ако нямаш махаш долния маркуч и пак точиш. Хубаво е да направиш една промивка и на радиаторчето на парното, махаш маркучите и от входния вкарваш маркуча от чешмата от другата някакъв друг за да не тече по двигателя и си ти. Хубав антифриз в БГ съм взимал на Приста червен и на Comma пак червен - имат и сини, но не съм имал проблем с червените. Разреждам 1 към 1 с дестилирана вода. Сега във ФР съм с Тотал зелен ама е 10 Евро литъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и добавки за промиване на охладителната система. Те почистват от котлен камък и други подобни. Процедурата е няколко часа. Въпросът е какво искаш като ефект - само да отмиеш утайките или да направиш нещо повече.

Би трябвало да има и пробка на блока ако ти се занимава в детайли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да направя една промивка само с вода, като цяло нямам фрапиращи боклуци и ръжди. Дали ще успее да изтече всичко от най-долния маркуч на радиатора? Не ми се пипа термостат и тн за да не се появи теч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не препърочвам добавки. Изключително агресивни химикали са и пластмасовите компоненти си отиват много бързо, особено ако не са първа младост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Само от най-долния маркуч на радиатора дали ще изтече всичко или ще остане в блока заради термостата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...