Jump to content

Audi A6 C4 2.8 174кс. автомат - масло в антифриза


Georgievvvvv

Recommended Posts

Здравейте колеги , преди няколко дни забелязах , че в разширителния съд антифриза е боза и беше изхърляло от капачката . Освен издухана гарнитура какви други варианти има ? Възможно ли е маслото да е от скоростната кутия ... от охлаждането на маслото за скоростите в радиатора нещо да са се омешили ако се е пукнал радиатора ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го играх тоя филм с масления охладител на маслото от скоростите. На мен при смяна на радиатора в джемини не ми бяха затегнали капачките където влизат тръбите от кутията и с времето започна да меша маслото с антифриза. Провери ги тях първо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Масления охладител се оказа , че е изолиран от предишния собственик , а маслото на скоростите така като гледам се охлажда в радиатора на антифриза , не знам дали го е поглеждал майстора . Миналата седмица ми направиха тест с една епроветка в казанчето на антифриза - за изгорели газове - нищо не показа , но ми каза да почистя системата от маслата и пак да отида . Почистих я колкото можах (пак си имаше масло в антифриза)  и днес пак отидох за тест - този път резултата беше положителен ..... А аз все си мислех , че ще се окаже масло от скоростната ... На 100% ли мога да се доверя на този тест ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така се оказал изолиран масления охладител?

Къде го прави този тест? Обикновено се сипва УВ маркер в двигателното масло и после се гледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Georgievvvvv said:

син беше в началото , след теста се оцвети в зелено 

По спомени ако не стане жълто не е сигурно, така процедират в един официален сервиз и също в този, който ползвам аз. Пробвай да го тестваш по другите методи ако имаш съмения за надуване.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Shubert написа:

Как така се оказал изолиран масления охладител?

Къде го прави този тест? Обикновено се сипва УВ маркер в двигателното масло и после се гледа.

Не минава антифриз през охладителя - байпаснат е . Теста ми го направиха в сервиз в Хасково . 

 

Преди 2 часа, DLS написа:

По спомени ако не стане жълто не е сигурно, така процедират в един официален сервиз и също в този, който ползвам аз. Пробвай да го тестваш по другите методи ако имаш съмения за надуване.

 

 

Може и да е било жълтеникаво , просто не обърнах много внимание , доверих се на това което ми казват . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...