Jump to content

Проблем с 1.8Т AJL


Михаил Виденов

Recommended Posts

Здравейте Колеги!

 

Мотора е 1.8Т, AJL. Колата е комби, quattro, ако това има някакво значение.

 

Имам проблем с неясен произход и лошото е, че вече ми свършват идеите.

Проблема най-общо се изразява в това, че колата меко казано "сеца". Прави го при ниските обороти. След 3000 min^-1 нещата стават малко по-добре. В колата нещата се усещат все едно ме дърпат. Няма мощност. Усеща се все едно в това купе е насаден двигател от малолитражка.

 

Колата е с газов инжекцион Landi Renzo. Изпарителя е IG1. Проблемът се появява както на газ, така и на бензин. На газ е по-изразен.

 

Ще се опитам в хронологичен ред да изредя какво съм правил до момента:

 

1. Изчистих дросела

2. От същия двигател свалих чисто нови свещи, бобини, дебитомер, температурен датчик на входящия въздух и ги сложиш на моята - без резултат.
3. Смених вакуумното маркуче между изпарителя и колектора - колата се оправи за около седмица и после пак клекна. Това ме наведе на мисълта, че е възможно да смуче въздух от изпарителя.

4. Дръпнах вакуумното маркуче от бензиновия клапан и от там потече бензин. Смених клапанчето и маркуча.

5. Смених мембраните на изпарителя. Купих български от Фобос. Резултат никакъв. В изпарителя имаше масло между другото...

 

Най-накрая вчера закачих един вакуумметър и ето това беше резултатът - Видео

 

6. Пак се усъмних в изпарителя и българските мембрани. Извадих маркуча от изпарителя и го запуших. Карах на бензин около 50-тина километра. Колата върви зле.

Това което трябва да се отбележи, е че когато е студена колата нещата са ОК. Загрее ли малко и се появява "сецането".

 

Ходих при 2-ма различни газаджии. Единия в Самоков, другия в София около Герена. И двамата закачиха колата и от компютъра на АГУ-то не излезе грешка.

На Ваг ком-а също не изкарва никаква грешка.

 

Моля ако някой има някакви идеи да помага, защото на мен вече нищо не ми идва на ум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещи? Бобини? Грешка едва ли да изкара на газовия комп.

Изпратено от моят BENEFON SIGMA GOLD с любезното съдействие на МОБИКОМ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И свещите и бобините са проверени.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ами написал съм го. От кола със същия мотор, без проблеми, ги сложих на моя двигател. И свещите и бобините (бяха сменяни преди 2-3 хил. км на другата кола) и дебитомера и сензорите. 
Моята кола продължи да не работи като хората, а другата си е ОК.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е така и мисля вече че остава само обтегача и веригата между валовете. Не ми останаха идеи. Чука веригата само и единствено когато загрее силно маслото, иначе не се чува. Но знае ли се...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Вакуумите мерил ли си ги?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не . Но съм огледал всичко. Включително и при свалена глава.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имаш ли буустметър? Трябва да видиш на какво налягане надува турбината ти. Трябва да е 0.8 бара при пълно подаване на газ, примерно на 3,4 или 5 предавка, ако надува до 0.3, значи има проблем с клапан N75. Трябва да провериш дали не е скъсана мембраната на разтоварващия клапан - blow off. Изваждаш тънкото маркуче, което излиза от клапана и влиза във всмукателя. Създаваш вакуум и запушваш с език маркуча. Трябва да държи вакуум,ако не държи, значи мембраната му е скъсана. Щом когато е студена не прави този проблем, има вероятност причината да е в температурния датчик с 4 пина на фланеца. Първо пробвай с този от другата кола. А онова по-горе написаното остави , ако не е от датчика

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...