Jump to content

Смяна на двигател


stpenchev

Recommended Posts

Здравейте колеги, моля за помощ и компетентно мнение,

Кой двигател може да замени моя на Audi A4 B7 2.0 tdi 140 к.с с код на мотора BPW,  

Предлагат ми мотор от А3 с код на мотора CBA нещо такова, като се твърди, че ще стане.

Благодаря предварително 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Какъв беше проблема на стария? Питам защото аз съм със същия двигател.

Редактирано от Rage_A4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затегнал колянов вал до тук така казват майстори които са я гледали

Не са я отваряли още но първоначални диагнози проблема идва от маслената помпа и от там заварка.

Идеята е да сложа направо друг защото иначе ми дават едни разтегливи цифри където не ми допадат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз купувам така колата в това състояние. Всичко ще се прави като турбина , маслена помпа и т.н но за двигател май ще излезе по евтино да го сменя това ще рече блок с глава

Чувам че слагат и Картер от 131 к.с  и нейната маслена помпа и проблема се решава с маслената помпа но още съм на период проучване.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отворете мотора и го проверете, вероятно  ще има за смяна основни, биелни лагери и лагери разпределителен вал. Турбото също. Балансиращия вал може да се рециклира и колата отново е в играта.  

 

П.П Погледнете маховика дали не е заклинил в блока/кожуха, защото е възможно от него да е проблема и всичко останало да е Ок. 

 

Ако колата е регистрирана, за да смениш мотора трябва да е същия код и от идентичен автомобил (ако те интересува оправянето документално после)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж това не ми го казва никой за маховик съединител, положението е че майстора я пробва на ръка с тричотката да завърти не става 

Вкарах на пета предавка и когато подбутвам колата ангренажа с ролката не помръдва

И от там изводите на майсторите са такива

За затегнал маховик  никой не ми говори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи за колко съм я взел

Но ако я направя ще знам че всичко е ново и пак ще ми легне колкото да я изкарам от автокъща нов внос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...