Jump to content

Вибрация в мотора от време на време


jurnigeorgiew

Recommended Posts

здравейте колеги имам притеснения за моя автомобил ако някой може да помогне ще се радвам много!! имам я от 4/5 месеца карам я всеки ден от тогава но наскоро ми направи впечетление че когато работи на място даже понякога и в движение го прави има едно трепване на мотора .. но не се променят оборотите а само за части от секундата работата на мотора като все едно се товари с нещо пак казвам нещо като трепване и се усеща по цялото купе какво може да е?! 

Редактирано от VBI
Заглавие!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай информация за автомобила .. Ако е 2.0тди , това е широко разпространен проблем , който се оправя на принципа "проба - грешка" и коства доста средства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста скъпи части , могат да са проблема ти . Аз бих погледал състоянието на разпределителния вал , тъй като им е слабост на 1.9тди пд.
Нека и другите колеги да се изкажат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами съмнявам се в тях да няма някоя тръгнала но няма промяна в оборотите не се чува да шляпа и то това трепване го прави примерно колатаа ако работи около час го прави 2/3 пъти а понякога за по малко време повече но не съм ги гледал на диагностика 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потрепването най-вероятно е мисфайър на някой цилиндър. Вече каква е причината е божа работа - я дюза, я свещ, я бобинка. Закачи я на вагкома и гледай на живи данни кой прекъсва - ако е само на един цилиндър може да му подмениш туй онуй, ако са на различни цилиндри по-добре си карай и не се вкарвай в излишни филми...

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мм незнам дали ще ме разберете но това трепване е нещо като когато пускате например климатроника и мотора нали се товари и за секунда променя работата горе долу ми звучи така ... ми искам всичко да е идялно по колата и затова ме ровичка от вътре ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, GRUEL написа:

 Вече каква е причината е божа работа - я дюза, я свещ, я бобинка. 

Ти виде ли,че колата е с  1,9 131 к..Нещо като помпа дюза е мотора.

За проблема на колегата споделям следното:на нашата помпа дюза преди време се появи подобен проблем.Закачихме я на диагностика и показа грешка непостоянно захранване на дюзата на първи цилиндър.Смених кабелите на дюзите и нещата се оправиха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам без бой - прескочил съм че е бомба-дюза ;) Нека колегата уточни дали "прескача" такт или се "затормозява" двигателя за малко, че са различни нещата!

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем със същия мотор ходих при майстор и той ми каза че става въпрос за някаква регулировка на разпределителния вал. Не било сериозен проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 2.0 тди и тя го прави това ,на място като стои от време на време претрепва все едно включваш климатик но ако дам малко газ с 20-30оборота повече изчезва това нещо иначе държи 900 като е загряла и студена 950 оботота

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.11.2018 г. at 10:07, veselin velchev написа:

Ти виде ли,че колата е с  1,9 131 к..Нещо като помпа дюза е мотора.

За проблема на колегата споделям следното:на нашата помпа дюза преди време се появи подобен проблем.Закачихме я на диагностика и показа грешка непостоянно захранване на дюзата на първи цилиндър.Смених кабелите на дюзите и нещата се оправиха.

А по време на движение прекъсвало ли ти е и калко пари са стрували тези кабели и лесно ли се намират ?!

На 25.11.2018 г. at 10:07, veselin velchev написа:

Ти виде ли,че колата е с  1,9 131 к..Нещо като помпа дюза е мотора.

За проблема на колегата споделям следното:на нашата помпа дюза преди време се появи подобен проблем.Закачихме я на диагностика и показа грешка непостоянно захранване на дюзата на първи цилиндър.Смених кабелите на дюзите и нещата се оправиха.

На 25.11.2018 г. at 10:07, veselin velchev написа:

Ти виде ли,че колата е с  1,9 131 к..Нещо като помпа дюза е мотора.

За проблема на колегата споделям следното:на нашата помпа дюза преди време се появи подобен проблем.Закачихме я на диагностика и показа грешка непостоянно захранване на дюзата на първи цилиндър.Смених кабелите на дюзите и нещата се оправиха.

Ами съмнявам се в тях да няма някоя тръгнала но няма промяна в оборотите не се чува да шляпа и то това трепване го прави примерно колатаа ако работи около час го прави 2/3 пъти а понякога за по малко време повече но не съм ги гледал на диагностика 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 25.11.2018 г. at 10:07, veselin velchev написа:

 

към колегата Веселин Велчев незнам какво написах одеве бях от телефона и май не съм го публикувал искам да попитам тези кабели който си сменил лесно ли се намират и скъпи ли са!? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аудито е А3.Кабелите ги купих за 127лв с отстъпка от цената,но трябва да се докаже,че проблема е в тях.Все пак не са малко пари. Предлагат се само като оригинална част.Не е проблем да се намерят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Здравейте!

Моята е А4 Б6 3.0 бензин и го имам същия проблем от няколко месеца!

Няма значение дали е на газ или бензин, само в спряло положение! Неутрал или Паркинг...

Сменени са всички бобини и нови свещи. Диагностиката не показва да има "мисфайър". Почистен дросел.

Адски дразнещо е! Сякаш за милисекунда спира ток/гориво и мотора се гърчи в конвулсии!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...