Jump to content

Не работещ уред за температурата на таблото


k.danev

Recommended Posts

Здравейте, колеги. От известно време имам проблем с уреда който отчита температурата на таблото AUDI 4 facelift- 2000г.

В началото играеше  90-80 после 60 градуса пак 80 и т.н. при загряла кола, сега спря да отчита напълно, стрелката стои само в едно положение на 60гр. През климатроника на 51канал следя температурата и там си показва нормалното загряване и заковава на 90градуса. Закачихме я на комп. и тествахме стрелките на таблото, оказа се, че не помръдва докато другите си отиваха до края и после си заставаха в средно положение. Въпросът ми е, подлежи ли на ремонт и ако някой знае майстор да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

откачаш кабела от датчика и госврзваш към маса ако уреда се отклонява и пази показанието си за датчик , ако проблема си остава си за ремонт на таблото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачихме я на компютър и тествахме стрелките на таблото, тази на километража и оборотомера отиваха до края и после си заставаха в средно положение, някой каза, че така се тестват. Стрелката на бензиномера едва помръдна а тази на температурата въобще не мръдна, по този начин майстора изключи, че проблема е в датчика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то хубаво е тествал , ма може и кабел да е прекъснат , или буксата на датчика да е зацапана ,което е често срещан проблем

Редактирано от rams
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ще пробвам и това, но нали при теста данните не се взимат от датчика и кабела...и затова ми е странно, че въобще не помръдна.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В грешният раздел си пуснал темата.

По това,което описваш вероятно проблема е в самото табло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...